Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Isıtıcısını Yatay - Çapraz Kullanma

nameste108

Platin 2 Üye
Bu ürününün kullanma talimatlarında akvaryuma dik olarak yerleştirin diye kesin bir ibare var.

Anlamadığım şey akvaryum içine çapraz ya da tabana yatay olarak yerleştirsek olmuyor mu?

Bir de tamamını suya soksak olmuyor mu?

Teşekkürler.

Cvp: Su Isıtıcısını Yatay - Çapraz Kullanma

benim bildiğim ısıtıcının tamamen suyun içinde olması gerekiyor aksi taktirde çatlar. ama belki sizin dediğiniz ısıtıcının o şekilde kullanılması gerekiyordur.

Ben de öyle biliyorum ve şu an öyle kullanıyorum, ancak dik olarak yerleştirin denmiş, anlamadım çapraz yerleştirsem su mu alacak ? :haha:

ısıtıcıdan ısıtıcıya farklılık gösteriyodur belki. mesela benimkinin üzerinde tamamen suyun içerisinde yatay veya dikey durması gerektiği yazıyor. ama camı çatladı ve değiştirdittiğim için ve akvaryumcu silikonlamadığı için üst kısmını dışta bırakıyorum ve çok tehlikeli geldi bu durum bana benim afacanlar kafasını sokuyo, araya sıkışıyo :(

Bazı ısıtıcılar manyetik bir sistemle çalışır bu sistemle çalışan ısıtıxıoar suya tamamen batık durmalı aksi taktirde manyetik dışarda klalırsa açılmaz ve ısıtıcı patlayana kadar ısını çapraz ve yan konulması manyetıği çok az etkiler oda 0,2 derece feln fark eder.

mailto:/product_info.php?products_id=21114 Sponsorumuz otuz.com'u incelerseniz burada da ısıtıcının kafa kısmının dışarıda kalması gerektii söyleniyor. Demek ki kullanımı bu şekilde.

Geri