Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kambumbağam Hakkında Bilgi

kübraesra

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle IMG_20240502_165205.jpg2 gün önce pet shoptan bu iki su kambumbağasını aldım, aldığım yer hakkında çok şey bilmiyordu, bu iki fındığımın cinsleri nedir, yaşama alanlarına kum koymayı düşünüyorum onlar için problem olur mu,sularına da balıklarda kullanılan su düzenleyici lerden koysam zararı var mıdır,elime geliyorlar çıkmalarına izin verirsem onlara zararı olur mu,bilgi verebilir misiniz?

Foruma hoşgeldiniz.

Bunlar çizgili dere kaplumbağası. Yerli türler, normalde koruma altında olan türler.

Akvaryum alacaksınız. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre olacak şekilde bir sistem olacak.

Kuru alan örnekleri burada mevcut.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Kum olarak 3 mm çapında dere kumu kullanıyoruz. Vitasand marka kaliteli ve sterilize edilmiştir. Yine de tozunu çıkarmak için yıkarız.

Su düzenleyici petşişe içinde kullanın doğrudan hayvanların olduğu suya dökmeyin. 1 gün dinlensin.

Arıtma su varsa gerek yok düzenleyiciye.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Geri