Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarında Kış Uykusu(Hibernasyon)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Makale yazmanın veya alıntı yapmanın adabını bildiğimden şüpheniz olmasın.Bu yaştan sonra bana bu adabın öğretilmeye kalkılması gücüme gider. Önemli olan bilgidir. Neredeyse hiçbir yazımın altında imzam yoktur bu sebepten ötürü. İnsanlar bilgileri paylaşsın ve faydalansın isterim. Sizin sitenin sahibi olarak böyle düşünmüyor oluşunuzu yakışıksız buldum. Nerden mi bu kanıya vardım? Mesajınızı tekrar okuyun...

Dj_ReX' Alıntı:
Makale yazmanın veya alıntı yapmanın adabını bildiğimden şüpheniz olmasın.Bu yaştan sonra bana bu adabın öğretilmeye kalkılması gücüme gider. Önemli olan bilgidir. Neredeyse hiçbir yazımın altında imzam yoktur bu sebepten ötürü. İnsanlar bilgileri paylaşsın ve faydalansın isterim. Sizin sitenin sahibi olarak böyle düşünmüyor oluşunuzu yakışıksız buldum. Nerden mi bu kanıya vardım? Mesajınızı tekrar okuyun...

Admin sadece alıntı ise kaynak belirtiniz dedi daha önceden bu yüzden çeşitli sorunlar yaşandığı için, yine problem olmaması için eğer alıntıysa bir hatırlatma olması açısından kaynak belirtmenizi söylemiş. Alıntı ise dediğinin altını çizmek istiyorum yani eğer alıntı değilse sorun yok anlamında. Alıntı da olmadığına göre bunu dikkate almanız gerekmiyor demek. Bunda ben herhangi bir kötü niyet göremiyorum hemen bu şekilde sanki size makale yazmanın adabını bilmiyorsunuz denmiş gibi ya da bir şey öğretmeye kalkılmış gibi tavırlarda bulunmanızı anlayamadım. Sitenin sahibi olan adminimize de böyle düşünmüyor olduğunuzu derken de kendinizce bir sonuca varıp suçlama içine girmişsiniz buna son derece karşıyım ve emin olun bu sitedeki her yönetici ben oluyum, admin olsun, bilginin değerini sizden daha iyi bilir ve bilgininda adabıyla, verilen emeğe saygı duyularak kullanılmasını sağlar. Etik olan da olması gereken de budur zaten. Kaynak belitrmek insanların bilgileri paylaşmasına engel değildir ve de kaynak belirtmek bilgiye değer verilmediği anlamına kesinlikle gelmez. Pek ala bir şekilde kaynak belirtilerek de bilgiler paylaşılabilir, insanlar faydalanabilir. Ortada yakışıksız bulduğunuz şeyin ne olduğunu anlayamadım şahsen, alıntı ise kaynak belirtin demek eğer yakışıksız bir şeyse buna katılmadığımı söyleyim. Zaten cümlede ise geçiyor yani bir koşul var, yazının alıntı olması, bu koşul doğruysa cümlenin iseden sonrası bir anlam ifade eder sizin yazınız da alıntı olmadığı için size yönelik bir cümle değil demektir bu da. Hayır, kendi yazım alıntı değildir yazabilirdiniz bence böyle bir cümleyi üzerinize alınıp ortada size karşı yapılan bir olumsuz tavır varmış gibi lanse etceğinize durumu. Yani o cümlede ne gücünüze gidecek her hangi bir şey, ne yakışıksız bir şey, ne de bilgiye değer vermediğimiz anlamı var. Mesajınızı tekrar okuyun demenize de gerek yok admin sadece görevini yapıyor, bu konuyu ben ondan daha önce görsem ben de sorardım aynı şeyi size. Yöneticiler olarak bunu yapmak görevimiz çünkü, ve bundan dolayı da mesajınızdaki gibi kanılara varmanız mantıksız, biz sadece görevimizi yapıyoruz emin olun.

Alıntı konusu hukuki sorunlara bile neden olduğu için o konuda hassas olmak zorundayız özellikle yöneticiler olarak bizlerin buna üyelerden daha fazla dikkat etmesi gerek, bu da bilgiye değer verdiğimizin en iyi örneğidir. Bence adminin hatırlatması oldukça doğru ve yerinde bir şey, bu konudaki hassasiyetimizi gösteriyor.

Kesinlikle yanlış anlamayın mesajımı sadece adminin dediği o cümleyi yanlış algılayıp ona göre bir tavır içine girmenizin doğru olmadığını açıkladım ben. Bu açıklamamdan sonra da zaten ortada yakışıksız bir olay ya da şahsınıza karşı olumsuz bir tavır olmadığını da siz de anlamış olcaksınız diye düşünüyorum. Konu için de çok teşekkür ederim Kaan, önemli bir konu gerçekten ve daha önce değinilmemiş ilginç deneyimlere de değinmişsin, faydalı bir yazı olmuş.

İyi paylaşımlar.

Dj_ReX' Alıntı:
Yapılan saygısızlıktan dolayı silinmiştir.

Foruma yaptığınız saygısızlıktan dolayı uyarı veriyorum size,asıl saygısızlık yapan bizler değil sizsiniz, uyarınızın gerekçesi de site yönetimine karşı gereksiz yere haksız olduğunuz halde almış olduğunuz uygunsuz tavırlar ve gösterdiğiniz çok bilmiş, bizlere işimizi öğretmeye kalkan uslübunuzdur.Ilımlı yaklaşmamıza rağmen konunuzu silip yukardaki gibi bir mesaj yazmanız da bu çok bilmiş tavırlarınızı ve saygısız uslübunuzu göstermektedir. Özel mesajla da uyarınızı yapıyorum, ilk uyarınızı aldınız, ikinci uyarıdan sonra süreli olarak forumdan uzaklaştırma cezası, daha sonra yine uygunsuz bir durumda bulunursanız süresiz uzaklaştırma cezası uygulanır.

İyi paylaşımlar dilerim.

Gün içersinde birçok işim var ve okadar işimina arasında siteye giriyorum.
Karşımda bir paylaşım var ve okumaya vaktim yok.
Dediğim şey alıntı ise kaynak belirtin.
Alıntıdır demedim.
Sanki size hakaret ettim.
Ben sitedeki bir yazıyı izinsiz kullanmasını asla kabullenmem ve başkasının emeğinede saygısızlık edemem.

Sitemizin diğer sitelerden farkıda bu.
Eğer bu görüşümede karşıysanız paylaşım yapıp yapmamakda sizin elinizde.

İyi günler,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri