Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağalarının bakımı nasıl kolay olacak ...

alper

Yeni Üye
Merhabalar, benim iki kağlumbağam var ve biri 20cm dişi, diğeri 10cm erkek. Sularını 3 günde bir değiştiriyorum kokuyor, çünkü suya küçük ve büyük tuvaletlerini yapıyorlar. Bazı arkadaşlar akvaryumda bakıyorlarmış ama iyide bunlar suyu çabuk kirletiyor ve dolayısıyla dış filtre bile yetersiz kalıyor. İdeal-kolay ve temiz bakım nasıl mümkün acaba merak ediyorum.Bizimkiler suyun dışında yemlerini hiç yemiyor bu normalmidir? Birde, normalde hergün bir öğün tıka-basa küçük yemlerden veriyoruz ama sebze meyve sevmiyorlar fakat balık-tavuk-et salam vs. verince neredeyse sevinçten çıldırıyorlar ne aralıkla et vermeliyiz.
Selamlar.
Alper Doğan

Ekli dosyalar

• IMG_0686_resize.JPG
    IMG_0686_resize.JPG
    179 KB · Görüntüleme: 188
  • IMG_3371.JPG
    IMG_3371.JPG
    106.4 KB · Görüntüleme: 160
Merhaba.
Mutlaka akvaryumda bakmalısınız.Temizlik için ideal çözüm iç ve dış filtredir.Mutlaka temizleyecektir.Eğer dış filtre temizlemiyorsa yani yetmiyorsa daha güçlü bir dış filtre ile bu sorunu rahatça çözersiniz...
Evinden başka yerde yem yememesi normal.Evine alışana kadar da yem yemezler genelde.Alışmaları gerek yani.
Sebzeye alıştırın derim.Büyüdüklerinde otçul beslemeye başlamalısınız çünkü...Et'i çok sık vermeyin.En fazla haftada 1-2 defa...

öncelikle büyük bir akvaryum şart kuru alan falan. sıtıcı filitre tabi akvaryumunuz büyük olduğu için filitrede güçlü olursa daha iyi olur. ayrıca öyle şeyler vermyin kaplumbağanız büyümüş artık sebze meyve yemesi lazım forumda beslenme adı altında bir süü başlık var bunlatı okuyabilirsniz. birde kaplumbağaların tükürük bezleri olmadıkları için suyun dışında yiyeymezler

Geri