Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağam çok ürkek ve yem yemiyor.

colombus41

Yeni Üye
kaplumbağalarımı alalı yaklaşık 2 ay oluyor bir tanesi diğerinden daha ufak altıgen kaplumbağa cam akvaryumda bakıyorum. Kuru alanları ısıtıcı filtre ... vs mevcut.Fakat küçük kaplumbağam 4 gündür yem yemiyor ve bir köşeye saklanıyor korkuyormuş gibi bir hali var görünürde herhangi bir sağlık problemi yok ne yapmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum ...

şimdiden teşekkürler...

düşürdünüz mü yada ürkütücek bişey mi yaptınız acaba yada başka biri yapmış olabilir mi ?
sağlık problemi yoksa bunlar üzerinde durun bence :)
umarım en kısa zamanda düzelir.

düşürmedim veya ürkecek herhangibirşey yaptığımıda düşünmüyorum:) fakat sınavlarımın bitmesiyle sakaryadan kocaeline döndüm kaplumbağalarla birlikte bir ihtimal onunda etkisi olmuştur diye düşündüm fakat gelmeden öncede yem yiyordu fakat şimdi olduğu gibi çok ürküyordu.acaba yanındaki arkadaş kaplumbağanın etkisi olabilirmi kavga ettiklerini de görmedim ama...

ilginiz için çok teşekkürler bu arada...

Yolculuk esnasında soğuk havada kalmış üşütmüş olabilir belki.Taşınma esnasında strese de girmiş olabilir. Genelde kaplumbağalar karidese hayır diyemiyor bir de sevdiği yiyeceklerden vermeyi deneyin.

Ayrıca küçük olanı kayalık altına saklanıyor ordan çıkmıyor sadece hava almadan almaya çıkıyor bulunduğu bu stres durumunu atlatması için ne yapmam gerekir? :)ve bu stres dönemi haftalar sürebilir mi?

Geri