Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağam Öldü Mü

Ni_Sa

Yeni Üye
Merhabalar, 3 tane kaplumbağam var ve az önce en küçük olanı ters dönmüş bir şekildeydi bende güneşlendiririken olduğu için kendi bilerek yapmıştır diye düşündüm ve geri düz çevirdim ve elime aldığımda boynu düşüyordu hiç hareket etmiyordu gözleri ise açıktı diğerlerinden ayrı bir kaba aldım büyük ihtimal ölmüştür ama bilmiyorum burayı yeni keşfettim yazayım dedim :(

Kaplumbağaları güneşe çıkarmıyoruz. Bunun yerine kuru alanda ısıtma lambası kullanıyoruz.

Hayvanlar esinti, cereyanda yada klimaya maruz kalmamalı. Bu akciğer enfeksiyonuna neden olur. Ayrıca yoğun güneşe maruz kalma su kaybıyla birlikte kanda pıhtılaşma yapıp ölmesine, yoğun ısı pişip kızarmasına neden olur.

Hayvan kuru gölge bir yere koy. Akşama kadar beklesin. Hareket etmez, derisi kuruyup çekilirse ölmüştür. Göz kapaklarını arala yarım saat içinde kapanmazsa ölmüştür.

Kaplumbağaları güneşe çıkarmıyoruz. Bunun yerine kuru alanda ısıtma lambası kullanıyoruz.

Hayvanlar esinti, cereyanda yada klimaya maruz kalmamalı. Bu akciğer enfeksiyonuna neden olur. Ayrıca yoğun güneşe maruz kalma su kaybıyla birlikte kanda pıhtılaşma yapıp ölmesine, yoğun ısı pişip kızarmasına neden olur.

Hayvan kuru gölge bir yere koy. Akşama kadar beklesin. Hareket etmez, derisi kuruyup çekilirse ölmüştür. Göz kapaklarını arala yarım saat içinde kapanmazsa ölmüştür.
Tamamdır teşekkür ederim bir şey daha soracağım birisininde yaklaşık 1 senedir yanağı şiş bunun nedeni ni bilen varmı?

Hayvan kulak enfeksiyonu olmuş. Akvaryumu temiz tut. Yarın eczaneden genta marka göz damlası al. Uygulamayı anlatayım.

Sen bana bütün hayvanların başları dışarıdayken önden, üstten ve alttan resimlerini çekip at bakayım. Başka birşeyleri var mı?

Cevap yaz kutusundaki resim şekline basıp atacaksın.

Hayvanların kabuk boyu kaç cm?
Yem olarak neler veriyorsun markalarını yazarsın.

Akvaryumunda genel resmini at eksik fazla ne varsa bakalım.

20210627_174322.jpg

Ekli dosyalar

• 20210627_174942.jpg
    20210627_174942.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
Akvaryuma geçmen lazım buna ölüm kabı deriz. Bu hayvanlar balık gibi suda yüzer. Olabildiğince büyük düz dikdörtgen bir akvaryum alman lazım. Kuru alan, ısıtma lambası, su ısıtıcı ve iç filtrede gerekiyor.

O taş kabukları da çıkar. Kulak enfeksiyonu bunlara bağlanan kirlerle oluşur.

Büyük hayvanın plakalarını tırnağınla yoklayıp çıkarmaya çalışş bayağı açılmış.

Yem olarak sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu al. Bunlarının yanında elindekini de eritip bitirirsin. Bitince onu bir daha alma.

Bu konuyu da incele detaylı bilgi mevcut.

Akvaryuma geçmen lazım buna ölüm kabı deriz. Bu hayvanlar balık gibi suda yüzer. Olabildiğince büyük düz dikdörtgen bir akvaryum alman lazım. Kuru alan, ısıtma lambası, su ısıtıcı ve iç filtrede gerekiyor.

O taş kabukları da çıkar. Kulak enfeksiyonu bunlara bağlanan kirlerle oluşur.

Büyük hayvanın plakalarını tırnağınla yoklayıp çıkarmaya çalışş bayağı açılmış.

Yem olarak sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu al. Bunlarının yanında elindekini de eritip bitirirsin. Bitince onu bir daha alma.

Bu konuyu da incele detaylı bilgi mevcut.

Teşekkür ederimmm

Kulağın durumu bayağı ciddi aslında cerrahi müdahale gerekiyor ama bulunduğun yerde bunu yapacak hekim bulabilir misin bilmiyorum. Yarın ilk iş gentayı al. Kulağına hayvanı yan tutup sabah akşam 20 saniye arayla iki damla damlat. Ağzına da sabah akşam dörder damla. Ağzını açamazsan ilk yemine 5 damla damlatıp suya fazla temas etmeden ver yesin. 1 hafta bu şekilde sabah akşam ver. Durumuna göre dozaj ayarı yaparız.

Kulağın durumu bayağı ciddi aslında cerrahi müdahale gerekiyor ama bulunduğun yerde bunu yapacak hekim bulabilir misin bilmiyorum. Yarın ilk iş gentayı al. Kulağına hayvanı yan tutup 20 saniye arayla iki damla damlat. Ağzına da sabah akşam dörder damla. Ağzını açamazsan ilk yemine 5 damla damlatıp suya fazla temas etmeden ver yesin. 1 hafta bu şekilde sabah akşam ver. Durumuna göre dozaj ayarı yaparız.
Bulabileceğimi sanmıyorum umarım iyileşir elimden geleni yapacağım sağolun :<

Kulağın durumu bayağı ciddi aslında cerrahi müdahale gerekiyor ama bulunduğun yerde bunu yapacak hekim bulabilir misin bilmiyorum. Yarın ilk iş gentayı al. Kulağına hayvanı yan tutup sabah akşam 20 saniye arayla iki damla damlat. Ağzına da sabah akşam dörder damla. Ağzını açamazsan ilk yemine 5 damla damlatıp suya fazla temas etmeden ver yesin. 1 hafta bu şekilde sabah akşam ver. Durumuna göre dozaj ayarı yaparız.
Merhabalar, Kulağına damlattim ama ağzını açamadım yemine damlatıp verdim ağzına alıp geri çıkardı yemiyor ne yapmam gerek

İlk yeme damlatıp vereceksin normal yemi verirsen tadını anlar. Gerekirse yemi ikiye kırıp ufalt.

Buna rağmen yemiyorsa dik tutup ağız çevresine ruj sürer gibi 10 saniye arayla 5 damla sür bir kısmı girer. Kafasını içeri çekeceği için boyun derisi çanak gibi olur dışarı akmaz. Yalnız dikkat et burnuna kaçırma hapşurabilir.

İlk yeme damlatıp vereceksin normal yemi verirsen tadını anlar. Gerekirse yemi ikiye kırıp ufalt.

Buna rağmen yemiyorsa dik tutup ağız çevresine ruj sürer gibi 10 saniye arayla 5 damla sür bir kısmı girer. Kafasını içeri çekeceği için boyun derisi çanak gibi olur dışarı akmaz. Yalnız dikkat et burnuna kaçırma hapşurabilir.
Tamamdır teşekkür ederim

Geri