Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağam yem yemiyo yamuk yüzüyo ve hep uyuyo halsiz

sedacanbolat

Yeni Üye
yaklasık 5 ay önce bir su kaplumbağası almıştım plastik kapta besliyordum daha sonrasında büyük bir akvaryuma geçirip yanına da bir kaplumbağa daha aldım aradan biraz zaman geçtikten sonra eski kaplumbağamın kabuğu beyazlamaya başladı halsizleşti çok az yüzüyordu nerdeyse hiç yem yemiyordu tam işten geldim veterinere götürmek için akvaryuma gittim ölmüştü öbürü de yanında aynı alvaryumda olduğu için onu hemen çıkardım bir süredir tekrar plastik kaba geçtim ama onun da kabuğu yavaş yavaş beyazlamaya başladı halsizleşti yamuk yüzmeye halsizleşmeye sürekli uyumaya başladı bakımını daha özenli yapmaya başladım turti jel kullanmaya başladım eskiye göre biraz daha kendine geldi ama hala hasta ne yapmalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kaplumbağalar akciğer enfeksiypnu olmuş. Kaplumbağalar arasında bulaşıcıdır. Plastik kaba geçirmek yerine cam akvaryumu yıkayıp tekrar içine koy. Hemen veterinere gitmelisin çünkü bu hastalık ölümcüldür. Hayvanda haksizlik iştihsızlık ve yan yüzme en büyük belirtilerdendir. Akvaryuma ısıtıcı lamba ve su ısıtıcısı alman zorunlu çünkü bu hayvanlar sıcak iklimlerden buralara geldi su sıcaklığı normalde 28° olmalı sıcaklığı 33° yap. Kabuk jeli işe yaramaz aksine kabuğun oksijen almasını engeller kabuğa zarar verir. Kabuğun beyazlaması büyük ihtimal kabuk yenilenmesinden dolayıdır ama sen genede bir resmini at.

Foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle o kabuk jelini çöpe atın yaradan çok zararı var.

Akvaryumda ekipman mevcut mu? Kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre olacak.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.
Foruma hoşgeldin.

Hazır sularda da belli oranda kireç vardır. Akvaryum var mı kapta mı bakıyorsun.

En az 30 litrelik akvaryumu olmalı. Ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre kullanırsın. Ayrıca kuru alan, ısıtma lambası, su ısıtıcı ve filtre de olacak.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Diğer hayvan üşütmeye bağlı akciğer enfeksiyonundan ölmüş.

Diğer hayvanın başı dışarıda iken önden ve tepeden komple resimlerini çekip atın.

Yem olarak ne veriyorsunuz? Haricen birşey veriyor musunuz?

İştah kesildi mi?

Ağzını açıp başını öne atarak nefes alıp verme var mı? Hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Suda yamuk durma var mı?

Geri