Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbagamın goz siskinligi ve caresi

beratabi

Yeni Üye
Su kaplumbagamın gozleri sisti. Yemleri goremiyor.Teramisin goz kremi surdum 1 hafta.Simdi sanki sag gozunun siyahlıgı cıktı ancak yine de gozunu acamıyor. Ne yapmam gerekir? Lutfen cevap bekliyorum.

RE: su kaplumbagamın goz siskinligi caresi

imkanınız varsa mutlaka bir veterinere gösterin.. terramycin fayda etmediyse bir de gentagut isimli damlayı deneyebilirsiniz.. tabi yine de veterinere mutlaka gösterin..

gozleri kapalıyken damla ise yarar mı?Tesekkurler.

yaraycaktır.. temiz bir bir selpağa ya da pamuk parçasına biraz damla damlatarak göz çevresini yavaşça ovun.. sonra suya koymayın bir süre kuru alanda tutarak kurumasını sağlayın.. tabi yine de imkanınız varsa mutlaka veterinere gösterin.. rica ederim umarım düzelir yakında.. geçmiş olsun

peçeteyle sürerken zaten gözünü kapamaz mı

Kapatır tabiki de mesele bu değil. Gözü zaten kapalı ve şişik.
Sorun sadece gözlerle alakalı olmayabilir kaplumbağanız akciğer enfeksyonu geçiriyor olabilir 1 haftadırda gözler şişikmiş zaten.. Veterinerin görmesi iyi olurdu.

evet tabi ki en iyisi veterinere göstermek.. bunu zaten dedim ben de..
baktığınız koşullar ve kaplumbağanızın durumu hakkında (herhangi bir hastalık belirtisi var mı) detaylı bilgi verebilirseniz daha iyi olur Berat Bey yardımcı olabilmemiz adına.. umarım düzelir kaplumbağanız..

Geçmiş olsun,öncelikle veterinere götürmeniz en sağlıklı olanı.Ancak veterinere götürme imkanınız yoksa ben size daha önce kaplumbağamda yaşadığım için veteriner reçetesi önereceğim (ben'de gözleri şişen kaplumbağamın iki gözüde kapanmıştı hemen veterinere götürdüm) Eczaneden TOBREX damla ve merhemini alın sabah akşam TOBREX damladan heriki göze birer damla damlatın damlatığınız damlayı göz üzerinde durabildiği tutabildiğiniz kadar tutmaya çalısın kaplumbağayı damlanın göz üzerinde duracağı pozisyona göre ayarlayın.Bu işlemi sabah akşam 1 hafta devam edin.TOBREX merhemi ise öğlen bir kulak pamuğuna biraz merhemden sıkın göz üzerine tek yönlü olarak sürünüz.Kulak pamuğunu bastırmayınız çok tatlı bir şekilde hafifçe sürünüz.1 hafta devam ediniz.(benim kaplumbağanın tedavi sonrası her iki gözüde açılmıştı)Umarım sizin kaplumbanıza faydası olur.Siz yinede veterinere götürmenin bir çaresine bakınız çünkü başka bir rahatsızlık belirtisi olabilir.Acil şifalar.

Geçmiş olsun,aragorn ve diğer arkadaşlar doğru söylüyor öncelikle veterinere götürmeniz en sağlıklı olanı.Ancak veterinere götürme imkanınız yoksa ben size daha önce kaplumbağamda yaşadığım için veteriner reçetesi önereceğim (ben'de gözleri şişen kaplumbağamın iki gözüde kapanmıştı hemen veterinere götürdüm) Eczaneden TOBREX damla ve merhemini alın sabah akşam TOBREX damladan heriki göze birer damla damlatın damlatığınız damlayı göz üzerinde durabildiği tutabildiğiniz kadar tutmaya çalısın kaplumbağayı damlanın göz üzerinde duracağı pozisyona göre ayarlayın.Bu işlemi sabah akşam 1 hafta devam edin.TOBREX merhemi ise öğlen bir kulak pamuğuna biraz merhemden sıkın göz üzerine tek yönlü olarak sürünüz.Kulak pamuğunu bastırmayınız çok tatlı bir şekilde hafifçe sürünüz.1 hafta devam ediniz.Umarım faydası olur.(benim kaplumbanın her iki gözüde açılmıştı)Siz yinede veterinere götürmenin bir çaresine bakınız çünkü başka bir rahatsızlık belirtisi olabilir.Acil şifalar.

Beratabi; Tedavi uyguluyorsanız hangi tedaviyi uyguladınızı belirtip bizleride gelişmelerden haberdar ederseniz iyi olur. Kaplumbağanızın gözünün açılması dileğimle.

hepinize çok teşekkür ederim.teramisin göz kremini uygulamaya devam ettim değişme olmadı.sizin görüşlerinizi dikkate alacağım.sağolun

kaplumbağam iyileşti.hepinize teşekkür ederim.

rica ederiz ne demek.. durumun düzelmesine sevindim.

benim kapluşumunda 2 gündür tek gözü kapanıyor , sabahları ise zorda olsa açıyor gözünü, dün baktım gözbebeğinin altı hafif kızarmış..söylediğiniz kremden ve damladan alıp süreceğim umarım işe yarar..

Geri