Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağası almaya ne zaman ve neden niyet ettınız

hamdimekik

Yeni Üye
ben anaokuluna giderken sınıfımda vardı 25cm filandı galıba. ozamanlar heves etmıstım bugun alacam yarın alacam derken aradan yıllar gectı 6ay önce alabıldım anca :smile: .ama ıykıde almak ıcın cok beklemısım cunku balık gıbı bakımı kolay degıl oldukca zahmetlı ama bı okadar da eglencelı cocuklarıma bırakacagım hos bı hatıra gıbı olcak ^^

Cvp: su kaplumbağası almaya ne zaman ve neden niyet ettınız

Ben geçen sene kıştan beri istiyordum, biraz da eski kız arkadaşım sayesinde oldu gibi. Ama kışın hem tecrübesi hem de zor olur diye erteleyip Nisan 2011 de aldım. İyi de yapmışım. 3 ay boyunca her gün yazlıkta güneşlendiler. Kabuk renkleri ve sağlığı çok iyiye gitti. Aslında vahşi hayvanlara ilgim hep oldu.

Baykuş, kaplumbağa ve kargaları severim.

benim ilgimde internette gezinirken biraz araştırdım ve öyle başladı aslında 2-3 senedir istiyordum nasip bu yılbaşına oldu hediye geldi :)

Çocukluğumdan beri hayvanları besleyip bakıyorum.Köydeki bahçemizde kara kaplumbağası beslemiştim 12 yaşında felandım heralde.İlk su kaplumbağamı hatırlamıyorum ama ilk okula giderken aldım ve bakımı kara kaplumbağasına göre çok daha zordu onun için bakmayı bilen bir arkadaşıma verdim.Yani heves için almıştım o zamanlar.Ve son olarak yaklaşık 2 hafta önce 2 adet su kaplumbağası aldım.Ne sebepten dolayı aldın dersen cevap ortada hayvanları seviyorum ve gün geçtikçede farklı hayvan türleri besleyip hayatımın bir parçası haline getiriyorum.

20 ay oldu aldıgıma :) Arkadaşıma balık almaya gidicektik arkadaşım kaplumbagaları gosterdi bana.Kendine alacaktı bende alayım dedim gittim 1 tane aldım.Evde ölüm fanusunda baktım.Neyseki mayıs ayındaydı da güneşlenme ve üşüme gibi problemleri olmadı.Ondan 1 hafta sonra da 2. yi aldım :)

Ne zamandır bi hayvanın sorumluluğunu almak istiyodm bu eylül niyet ettim gittim almaya :) Kış gelmeden bilinçlenmiş olmama seviniyorum :)

Pet shopu geziyodum gözüme takılmışlardı bakımı kolaydır dedim bizimkileri çağırdım petshopa orda duygusal konuşma yaptım (önceden hazırlamıştım) eve geldim bu siteyi buldum ertesi gün filtre ile akvaryum hazırdı 4 gün sonrada ısıtıcı en son halimiz 55 litrelik akvaryum ilk akvaryumları 10 litre idi.

Kız arkadaşım beslemek istiyordu, bir tane aldık ona. Bakımının hiçte kolay olmadığını öğrendiğimiz zaman kendisi tırstı biraz ve bütün sorumluluğu ile birlikte kaplumbağayı bana verdi. Benimde hayvanlara olan sevgimden dolayı yaklaşık bir senedir seve seve bakıyorum kaplumbağama. Daha önceden de cennet papağanı beslemişliğim var :)

tek çocuğum ve çok sıkılıyorum biraz sorumluluk almak istedim ve elimden geldiğince ilgi göstermeye çalışıyorum :)

Küçüklükten beri çeşitli hayvanlarım oldu, hayvanları insanlardan daha çok sevdiğimi itiraf etmeliyim :D 3 yıla yakın bir süredir su kaplumbağası istiyordum ve hep sevgilim sürpriz yapacak diye bekledim ama yapmadı :( en sonunda hayatta istediklerimi hep ertelediğim için kendime dur diyip gidip 2 adet kaplumbağa aldım. aralık 2011den beri her ikisine gözüm gibi bakıyorum. Hatta büyük ablam onları kıskanıyor :D

Sevgilimle şans getirdiğini okumuştuk :) Sammy ve Shelly'i aldığımızda Shelly bende , Sammy Onurdaydı :) Kocaman yuvaya geçtiklerinde ayırmanın yanlış olduğunu anlayıp birleştirdik :) Şimdi çocuklarımız oldular :)

Ben 2 kere besledim kaplumbağa ilki küçükken ölüm kabında bilmeden ısıtıcısı yoktu ölmüştü. :(
2.si benimle 2 yıl yaşadı oda ölüm kabındaydı sonra baya geniş bir büyük plastik akvaryum almıştım adanadan istanbula giderken hava değişimine uğradı yavrucak kış uykusuna yatmıştı ölmüştü :(
3.alışım 3 yıl sonra oldu yani aralık'da 14 aralık busefer ölüm kabı değil akvaryum alacaktım 10 litrelik bir akvaryumda 3 tane besledim sonra bunun sayısını 5 yaptım sonra birgün buraya düştü yolum :D
İyi bir araştırma yaptım sonra gidip 70 litrelik bir akvaryum aldım filtresi ısıtıcısı taşları kuru alanı :) iç filtre olunca 4 güne bir suyu değiştiriyordum sonra gidip bir dış filtre aldım haftada 1 kez %30 luk su değişimi yapıyorum ve kapluşlarım çok rahat tabi 1 tanesi öldü nedenini bilmiyorum 1 taneside firar etti
3'tane kaldı

Emre sen bulmamış mıydın firar edeni ?

O Öldü :( ama onu sevdiğim için öldüğünü kabul etmek istemiyorum :( :(

ben sevmezdim kaplumbağaları.. kardeşime arkadaşı doğum gününde hediye etmiş pıtırı ilk duyduğumde ben istemem dedim ama bir geldi ki öyle bir tatlılık yok elime almak istedim kıpırdanınca korktum attım elimden :) ondan sonra bir alıştım ki sormayın çok bağlandım..
daha sonra bir kaç ay sonra da amcam köfte'yi hediye etti bize başta hiç sevmedim çirkin geldi (bu arada köfte çizgili kaplumbağa)
öyle böyşe alıştık birbirmize ve onlara birşey olacak diye ödüm kopuyor..

Geri