Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağası paludaryumu yapacağım

PlastiK

Yeni Üye
Arkadaşlar 40x50x25 bir paludaryum yapacağım. Paludaryumun yarısı su ile dolacak. Üçte biri ise toprak olacak. Toprağın yarısı kum yarısı normal toprak olacak çünkü çim çıkaracağım. Kum alanda kayalar olacak. Suda su mercimeği ve pistia olacak. Olursa da bir kütüğe sarılı yosun. Filtre olarak küçük bir iç filtre kullanacağım. Bir de ısıtıcı kullanacağım yüz voltluk. Ama balkona koyacağım. Sonraki yaz bu çalışmamı gerçekleştirceğim kısmetse. Kapağı yazın sonlarına doğru yapacağım. Bol yalıtımlı olacak.

mailto:/img837/5948/adszdz.jpg

Benim süper resimlerim. :D :D

Ortada yem atmak için kapak. Arkadaki delik kabloların çıkacağı yer. Öndeki çizgi çizgi delikler hava alması için. O kahverengimsi yer tahtadan çerçeve ve cama sabitlenen yer. Cam yer yaptım çünkü hem ben göreyim tospağamı hem de güneşlensin diye.

Nasıl? :D

Umarım projenizi hayata geçirirsiniz :)
Hayata geçirebilirseniz gerçek resimleride bekleriz :)

Biraz hayalci yaptım ama gerçek olabilir. Biraz maliyet ayırmam lazım ama... :/

Geri