Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağası uyuyor

Berill123

Bronz 5 Üye
merhaba su kaplumbağamla beraber yazlığa geldik ilk kez yazlığa geldi bizimle burada. Geldik dünden beri yani geldiğimizden beri hep uyuyor ama akvaryuma dokunuyorum azcık akvaryumu oynatıyorum uyanıyor hareketleniyor yem konusunda iştahlı yiyor yem kutusunu görünce deliriyor yani yemekte sorun yok ama tedirgin oldum korkuyorum birşey olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ortam değişikliği ve yolculuktan strese girmiştir birkaç güne toparlar. Kuru alanda uyuyorsa ortamın sıcaklığında keyif yapıyor da olabilir. Esintide kalmasın.

Varsa ağzına yada stick yemine iki gün boyunca günde 1 damla damlatın.

Ortam değişikliği ve yolculuktan strese girmiştir birkaç güne toparlar. Kuru alanda uyuyorsa ortamın sıcaklığında keyif yapıyor da olabilir. Esintide kalmasın.

Varsa ağzına yada stick yemine iki gün boyunca günde 1 damla damlatın.
sumu damlatıcaz ve hasta değildir dimi

Ne damlatman gerektiğini bilmiyorum ama uzun yolculuktan çıktıysa bu durum normal daha geçen uzun yola çıktım ve aynı durumu yaşadım normalde suda durmayan kaplumbağa dokunmadığım sürece kıpırdamıyordu ama geçer sorun yok

Yazmayı unutmuşum vitamin damla.

Ne damlatman gerektiğini bilmiyorum ama uzun yolculuktan çıktıysa bu durum normal daha geçen uzun yola çıktım ve aynı durumu yaşadım normalde suda durmayan kaplumbağa dokunmadığım sürece kıpırdamıyordu ama geçer sorun yok
Çok uzun değil 40 dk fln izmirden urlaya geldik ama korkuyom yemekden kesildi sanki sandım verdim şimdi yedi ama hiç enerjisi yok hareketsiz gözleri kapalı duruyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum hep uyıyor gözü kapalı duruyor ölür diye korkuyorum...

Fotığrafını atabilir misiniz gözleri kapalı duruyorsa göz enfeksiyonu olabilir

Yarına toparlar. Esinti, klima yada güneşe mi maruz kaldı?

Bu hayvanları araba tutar.

Toparlıyacağını sanmıyorum uyuyo hareketsiz ama sudan çıkarınca çok hareketli biri göz enfeksiyon demiş ama sadeve kapalı bieşy yok ve bazen açıyo gözünü ben kabuğuna ayağına fln dokununca yavaş da olsa biraz açıyo yemek yiyince çıldırır aşşırı zor yiyor ölmez dimi

Akvaryumun yerini değiştirdiyseniz yerini yadırganış olabilir en fazla 1 hafta böyle yapar. Yolculukta çok sarsıldıysa strese de girmiş olabilir

Akvaryumun yerini değiştirdiyseniz yerini yadırganış olabilir en fazla 1 hafta böyle yapar. Yolculukta çok sarsıldıysa strese de girmiş olabilir
Pazartesiden beri böyle bugün cumartesi normal değil gibi yemekte yemiyo ya uyuduğu için yemiyo gözünü açınca azda olsa yiyo ölmez değil mi

Her iki gözünün de fotoğrafını atabilir misiniz?

Şu anda hayvanın ısıtma lambası var mı?

Vitamin damlaya başladınız mı?

Esinti yemediğinden emin olun.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 2 damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Gözlerinin resmini çekip atın

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 2 damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

IMG_20240707_164300.jpg
IMG_20240707_164314.jpg

attım sağ gözünü açıyoe ama sol gözünü açarken zorlanıyo gibi biraz açabiliyor korkuyorum ya

İlacı dediğim şekilde uygulayın. Birkaç gün sonra bakalım.

Başı dışarıda iken ön kabuk boşluğu şu anki gibi şiş duruyor mu?

Isıtma lambası var mı?

İlacı dediğim şekilde uygulayın. Birkaç gün sonra bakalım.

Başı dışarıda iken ön kabuk boşluğu şu anki gibi şiş duruyor mu?
Birşey farkettim sadece sudayken bir gözünü açmıyor dışarı çıkarınca iki gözüde çok iyi tam şekilde açık hareketli anlamadım yani
kabuk boşluğu şiş olması kötümü

Gözlerine de sabah akşam 2 damla damlatın. 20-25 dakika kuru yerde bekletin.

Ön boşluk şişliği obezite yok ise karaciğerde sorun belirtisi.

Önden ve yandan komple hayvanın resmini çekip atın. Ayaklarına da bakayım. Obezlik var mı?

Başı dışarıda çekebilirseniz daha iyi olur.

Tuzlu bir ürün verdiniz mi?

Geri