Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağası yumurtası

denizguneykarakaya

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar! Elimde bir kırmızı yanaklı su kaplumbağası (res) yumurtası var fakat emin değilim. Normalde evde beslemiyordum doğada buldum ve bir hevesle aldım. Bakımı hakkında bilgi sahibi oldum araştırma yaparak fakat şu anlık minik tosbiğim henüz bir yumurta fakat doğruyu söylemek gerekirse normal tavuk yumurtası olmasından şüpheleniyorum aldığım yerde çokca res kaplumbağası olmasından dolayı kaplumbağa yumurtası olduğunu düşünüyorum fakat çok kirli bir suda ve su yüzeyinde karşılaştım. Henüz bakıyorum ortalama boyutu yumurtanın 6 7 cm res yumurtası olup olmadığını anlamamın bir yolu var mıdır fotoğrafını iletebilirim ek olarak bu yumurtayı nerede saklamalıyım karada veya suda bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Res yumurtası için çok büyük. Eğer sudan çıkardıysanız onu koruyan sıvı gitmiştir, özelliğini yitirmiştir çürür. Atın. Muhtemelen kuş yumurtasıdır. Res kum, toprak içine yumurtlar.

dude7811

Yeni Üye
Merhaba, ben de bugün akvaryumda ilk defa gördüğüm bir oluşumla karşılaştım. Akvaryumda şuan kum vs. yok maalesef, sadece ısıtıcı, filtreler ve lambalar var. Yumurta olabilir mi diye sormak istedim.
IMG-20220512-WA0021.jpg

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Beyaz kısım yumurtaya benziyor diğer tarafta dışkı gibi duruyor. Dışkının rengi açık. Bu yumurta sarısı kaynaklı renk değişimi olabilir, normal rengi değil.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Senede 1 yada 2 kez çiftleşmeselerde boş yumurta atarlar.

Hayvanın üreme organı aktif hale gelmiş. Yalnız çiftleşen hayvanlarda yavru alımı için yumurtanın 3 cm boya gelmesi lazım. Bu da takriben 20 cm kabuk boylarına doğru olur.