Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suda batmama durumu (kapluşumun sorunu)

woswos

Bordo Bereli
Kapluşum sürekli kuru alanda ama akciğer enfeksiyonu yok.Bide onu suya bırakıyorum ama batmıyor.Denemek için bastırdım ama yüzeye çıktı tıpkı topu suyun içinde bastırdığında yüzeye çıkması gibi.Suyun içine bırakınca batmıyor ve yamuk duruyor sizce bunun nedeni ne?

Akciğer enfeksiyonu konusunda eğri eğri yüzme var.Siz akciğer enfeksiyonu yok Diyorsunuz ama Olabilir..

yemesinde problem var mı? Eğer yemeği de reddediyorsa hasta olması mhtemel gibi görünüyor. Çok rahat yüzmesi lazım normal şartlarda. İmkanınız varsa bir veterinere göstermenizi öneririm.

yem yemiyor ama akciğer enfeksiyonu belirtisi yok örnek: pembeleşme ağızdan veya burundan baloncuk çıkarma yok.
ne yazıkki veterinere götüremiyorum çünkü kapluşlardan anlayan veteriner varmı bilmiyorum aydında.

Aynı durum kaplumbağamı ilk aldığımda olmuştu, yüzmüyor ve suya batmıyordu, veteriner akciğer enfensiyonu demiş ve ilaç vermişti , ağzından minicik bir şırınga ile vermiştim. İlça sonucu düzeldi, veterinere götürmenizde fayda var.

Geri