Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suda beyaz tabaka?

tolga748

Bronz 5 Üye
kapluşlarımın suyunun üzerinde beyazımsı(beyaz ve şeffaf karışık) bir tabaka oluşuyor nedeni nedir?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.
Konu temizlik kategorisine taşındı.

RE: beyazımsı tabaka neden

suya damlattığınız vitamin olabilir, kabuk sertleştiricisi kullanıyorsanız o yüzden olabilir, kullandığınız yemler bozulmuşsa ya da son kullanma tarihi geçmişse de dediğiniz soruna neden olabilir, kullandığınız sudan da kaynaklanabilir..

deep five iyi bir marka mı bende de oluyor da...:(

deep fix :) ne iyi ne kötü denilebilir ama imkanınız varsa sera, biyoturt vit ya da beaphar kullanırsanız daha iyi olur.. vitamini fazla damlatmamaya dikkat edin suya.. belli bir miktardan sonrasını su çözemez ve tabaka halinde kalır yüzeyde..

Bir de zamanla su yüzeyinde (genelde açık akvaryumda) oluşan bakteriler de buna sebep olabiliyor. Sanki gökkuşağı gibi bir tabaka oluşturuyorlar. Kaplumbağalar yemlerin nerede olduğunu şaşırıyor bu arada böyle durumlarda su değişim vakti yaklaşıyor demektir.

ne fazlası az damlattığımı düşünüyorum üstelik

ne kadar sıklıkla ve miktar olarak kaç damla damlatıyorsunuz ki? ve de akvaryumda kaç litre su var

filtreden kaynaklanan bir sorundu bu bende, yağlı bir tabaka oluyor, zamanla kalınlaşıyor , filtreyi düzenli temizlemeniz gerekir, vitaminde bioturtvit tavsiye ederim, hepsi aynı mı tam bilmiyorum ama suda dağılıyor benim kullandığım

İç filtreyi su seviyesine yakın kullanırsanız o tabaka bayağı azalır. Şelale filtrelerde genelde ayrı bir aparat olduğundan bu tabaka için bir sorun olmuyor. Şelaleye geçtiğimden beri su üstünde hiç iz kalmadı bende.

Geri