Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sudaki Gariplik

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar ,
Pazar günü akvaryumumda genel bir dezenfekte yaptım. Tamamen içme suyu kullandım. 70 LT su var. Ve sonrasında sorun olmasın diye mavi damla kullandım. Fakat bugün farkettim ki suyun üzerinde toz gibi bir şeyler var. Çok fazla sayıda. Ne olabilir bunlar? Filtremde sorun yok. 900 LT/ Saat. Deri parçalarını bile çekiyor. Ama neden oldu anlamadım. Bir sorun olur mu?

Cvp: Sudaki Gariplik

Bence deri parçalarıdır. Deri değiştirme çok fazlaysa filtre hepsini çekememiş olabilir.Ama siz resim koyarsanız daha kesin bişey söyleyebiliriz.

Resimde belli olmaz. Şeffaf parçalar ama bir sürü var onu söleyim.

Kesin deri parçalarıdır. Benim akvaryumumda da bir sürü var ve önüne geçemiyorum :) Kepçeyle topluyorum :)

Bayağı çok.Akvaryumun üstünü kaplayacak kadar deri döküyorlar :)

Benin akvaryumumda o şekilde merak etmeyin. Kepçeyle alın deri parçalarını.

Eğer deri parçaları ise bu kaplumbağalarının sağlıklı olduğunu gösterir, bakımı kötü kaplumbağalarda böyle kabuk ve deri değişimi olmaz.

Oooo sevindim gerçekten. Elimden geldiğince iyi bakmaya çalisiyorum. Yarin vet amcasiyla randevumuz var :)

Geri