Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sudan çıkmıyorlar

rıfkı35

Bronz 2 Üye
öncelikle herkese merhaba
ben de bu gün iki tane su kaplumbağası aldım
35 cm lik akvaryumda ısıtıcı spot lamba, ısıtıcı ,motor:(arasıra çalıştırıyorum) var
aldığım yerde akvaryuma koyacağım için kaya istedim oda bana 7,5 tl yüzen kaya deyince adamın yüzüne fırlatıyordum sinirden her neyse
suyun üstüne beyaz eşya aldığımızda içinden koruma amaçlı çıkan köpükler var ya onlardan koydum ince ve çıkabilicekleri gibi rampa yaptım ama ikiside hep suda
suyun sıcaklığı 27 derece
neden çıkmıyorlar cvp verirseniz iyi olur
sağolun

Mesajlarda kısaltma kullanmayalım/tubidik

RE: herkese mrb ama ail cvp bekleyen bir sorum var

Alışsınlar biraz. Birde bahsettiniğiz şey strafor sanırım :) onu sabitlemezseniz biraz zor çıkarlar.

yok sabit çıksalar çıkarlar ama çıkmıyorlar moralimi bozdu ya

Biraz sabır bekleyin her şey yola girer.

tamam teşekkür ederim umarım çıkarlar biraz da olsa

Mesajlarda kısaltma yapmayalım/tubidik

Çıkabilecekleri bir yer ise ısınma lambanızda olduğuna göre çıkarlar.

Size alışmaları biraz zaman alacaktır. Etrafta hareket olmadığı zaman çıkarlar.

ısınma lambanız var mı? kuru alan 30-32 derece olmazsa çıkmayacaklardır..

ve bir de konu başlığınızı sorunun tanımına yönelik olarak düzeltirseniz daha sonra forumda arama yapan arkadaşların kolay ulaşabilmesi açısından da iyi olur.. iyi paylaşımlar

tamam ısıtıcı lambam var ama akşamları çalıştırıyorum

ısınma lambanızı normal günü taklit edecek şekilde günde en az 10-12 saat açık bırakırsanız daha iyi olur..

işte o sorun gündüzleri açık bırakamıyorum akşam 6 dan 12 ye kadar açık ama

kuru alan sıcaklığını bir termometre ile ölçtünüz mü? kuru alana çıkmalarını zorlaştıracak herhangi bir etken var mı?

yok hayır ama tahminimce altta hiç bir şey yok ve sadece yüzeyde köpük var sabitlenmiş herhalde ondan çıkmıyorlar şimdi yeni bir heykel buldum üstü kayalık nasip olursa onu alacağım

pekala hala sorun devam ederse yazarsınız yine.. kuru alana ya yeterince sıcak olmadığı için ya da çıkması zor olduğu için çıkmazlar genelde.. umarım sorun düzelir..

yehuuuuuuu be biraz önce köpüğün üstünde gördüm bi tanesini :D valla çok sevinçliyim

Su yüzeyini sıcak tutmayı ihmal etmeyin sonra kuru alandan inmiyorlar diyebilirsiniz. :)

:DDDD hiç güleceğim yoktu valla ama bu gün onlara kaya alıyorum ya büyük ihtimalle çıkarlar artık 3 gün yapmadıklarını bırakmadılar üzüntüden bana :D

Geri