Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sultan ve Süleyman

kısa olanda sorun yok, ancak sanırım diğeri fazla uzun olduğundan açılmadı.. demekki daha kısa kısa çekmem gerekiyor...

Günlük toplamda kafası kadar yem vereceksiniz. Fazlası iyi olmuyor. Ayrıca küçük oldukları için protein ağırlıklı vereceksiniz yemi. Bitkisel ağırlıklı yemleri takviye olarak arada bir verin. Zaten ileride nerede ise sırf bitkisel ağırlıklı besleyeceksiniz biraz tadına varsınlar proteinin. Bebekler için ana sütü ne ise protein onlar için o.

bunu bilmiyordum, teşekkür ederim... bundan sonra karides ağırlıklı devam ederim..

fakat hep karidese de yüklenmeyin günlük olarak stick yemi temel yem , karidesi de ek yem, haftada 2-3 kez de yeşillikleri ilerde alışmalarını sağlamak için vermek en doğrusu :)

Aragorn'un dediği gibi karides daha doğrusu bir tür tatlı su karidesi olan gammarus takviye yem onun için bir anayem almanızı tavsiye ederim.

evet Zekeriya Bey in de dediği gibi yavruyken protein ağırlıklı ilerdeyse bitkisel ağırlıklı beslemek gerekli ve de karidesi ek yem olarak mutlaka bir temel yemle beraber kullanmanız en iyisi.. tetra reptomin, sera raffy-P, sanyu turtle stick gibi bir temel yemle beraber kullanabilirsiniz karidesi her gün.. tabi gereken miktarı aşmamak şartıyla :)

Bu arada video hakkında yorum yapmayı unuttum. Üstad yakında iyi bir sekretereniz olacak gibi yönü doğrudan telefona çevirmiş gidiyor. Artık o bakar telefonlarınıza :) Biraz daha büyürse dosya hakkında bilgi bile verir :)

estff :) üstad olmaya daha çookk yolum var :)
beslenme programı içinde teşekkürler :) ((bu arada kapluşum gerçektende sekreter gibi bazende dosyaları kemiriyor yakalarsam onuda koyacağım siteye..

Benim iki büyük evde peşimden gezmeye bayılıyorlar. Yakında sizinkilerde öyle olur.

inşallah :) daha çok ufaklar ama bana çabuk alıştılar o yüzden aramız çok iyi, işyerindede maskot gibiler, ama öyle herkese elletmiyorum, dengeleri bozulmasın diye, arkadaşlar bozuluyor ama napalım :)

Kaplumbağa sevmek öyle kolay değil bakın ne kadar emek harcıyoruz. Katkısı olmayan ancak uzaktan iç geçirir :)

Hem kapluşlar kendilerine yabancılar dokununca şok geçiriyorlar... Bizi tanımış oluyorlar parmakları bile kim yabancı kim tanıdık parmaktan bile tanıyor benimki ona göre kaçış çalışmalarını başlatıyor yabancı parmaklardan saklanıyor ve yavancı yüzler ona bakarken elleri kabuğa çekip yabancıya bakıyor o da...

evet kesinlikle bunu bende gözlemledim ilk zamanlar,, yok öyle valla kimse kusura bakmasın yani... baksınlar öyle uzaktan :)

Geri