Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sun sun jialu hbl 701

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
160
Bugün en sonunda şelale filtreme kavuştum. Su seviyesini doğal olarak bayağı yukarı çektim ve kuru alanı da kapluşlar büyüyene kadar bir şekilde hallettim. Fotoğrafları en kısa zamanda yollayacağım.

Yalnız bir sorum olacak, şelale filtrenin içinde bildiğimiz iç filtrelerdeki sünger ve elyaftan çıktı. Bunun içine bio rign, seramik halka ve aktif karbon koysam nasıl olur?_ Eğer uygunsa nereye ne şekilde koymam gerek bunları?

İç filtreyi de çıkarmadım, paludaryumun (artık sözde paludaryum tabi, ağzına kadar su dolu neredeyse akvaryumdan farkı kalmadı) diğer tarafında da iç filtre çalışır halde. İnanamazsınız suyun ne kadar berraklaştığına.

Bu arada elektrik kesildiğinde şelale filtreler gerçekten çalışmıyormuş. Umarım motoru yanmaz ben evde yokken elektrik giderse. Bir de su sesi...öldürecek beni şelaleden akan su sesi. Vantuzla dondurma kabının köşesini altına koyarak halletmiş bir arkadaş ama hala şaşırıyorum insanların eli böyle şeylere nasıl bu kadar becerikli diye. Tez zamanda su sesine de bir çözüm bulmalıyım sanırım.
 
öncelikle hayırlı olsun.. evet koyabilirsiniz.. biyoball aktif karbon ve seramiği filtrenizin sünger gelen kısmına süngeri biraz daha ufaltarak koyabilirsiniz.. yeterli derecede yer varsa tabi.. en alta seramik üstüne sünger, biyoball ve tekrar sünger ya da elyaf koyabilirsiniz.. elyafı tavsiye ederim dış filtrelerde çok iyi temizliyor.. ses sorununa da çözüm bulabilirsiniz umarım o derece rahatsız ediyorsa :) resimleri merakla bekliyoruz..
 
Ses sorunu aslında kafayı takmayınca pek rahatsız etmiyor gibi, dün gece rahat uyudum, umarım bir sorun olmaz daha sonra. Tek korkum elektrik kesintisinde suyu çekememesi.

Peki şöyle bir sıralama uygun mu sizce filtre için:

1) Seramik halka
2) Aktif karbon
3) Sünger
4) Bioball
5) Elyaf
 
Merhaba şelale filtrede ses sorununu halletmek için elyafı sallandırabilirsiniz çok basit ve %100 su sesini kesen bir yöntem

mailto:/img21/8534/grnt005nco.th.jpg

Kendi şelale filtremi böyle kullanıyorum ve sesi tamamen kesiyor.
 
Geri
Üst