Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şüphe

TürkSasuke

Altın 1 Üye
Kaplumbağam akciğer enfeksiyonu olduğundan şüpheleniyorum sol arla kısmı birkaç derece havada duruyor ama başka bir belirti yok ne yapmalıyım önlemek için yaz olduğndan dolayı ısıtıcı takmıyorum

Yazmayı unuttum demib yem yerken sadece öyle durdu normalda suyun dibinde takılır donra nefes almak için kuru alana çıkar

Sadece bu enfeksiyondur diyemeyiz. Halsizlik, iştah kaybı da olmalı.

Sadece bu enfeksiyondur diyemeyiz. Halsizlik, iştah kaybı da olmalı.
Uzun süreli bir yere gitmiştim yaklaşık 5-6 saat kadar geldiğimde kuru alanda uyuyordu kabuğu vs baya bi kurumuştu cama tıkladım uyandırdım iştahında veya hareketlerinde hiçbir sorun yok

O zaman sıcaktan mayışmıştır. Derisi gerildiği için başta hareketleri sabit seyreder. Suda ıslanıp gevşeyince düzelir.

Şimdi farkettim hocam sabah uyandığımda son zamanlarda yaprak kuru alanında kalıyor hep öyle görüyoeum ama kurumuş bir şekilde yani kabuğu vs hiç ıslak değil yaprağı uyandırmak için elimi uzattığım zaman kafasını hızlıca ileri geri yapıyor ve bildiğim kadarıyla bu bir belirti diğer kapluşuma de benzer birşey olmuştu ve onu kaybettik enfeksiyondan dolayı o yüzden bu kadar tedirginim ne yapmalıyım

İştah yerinde ve hareketli ise akciğer enfeksiyonu yoktur. Halsizlik, iştah kaybı, nefes almada zorlanma gibi durumlar enfeksiyon belirtisi.

Kuru alanda 3-4 saatten fazla durmasın suya itin. Lamba altında fazla durmasın su kaybeder.

Vitamin damla varsa 3 gün günde bir 1 damla ilk stick yemine damlatıp verin.

Geri