Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

süs kaplumbağaları

cem

Süper Moderatör
Yönetici
dünkü habertürk ankara ekinde bir yazı vardı. direk kaplumbağa kısmını anlatayım. konuyu süs kaplumbağası olarak yazmışlar. biblo alıyoruz ya. kuş ve balık kısmını atlıyorum. 2013 yılında yurtdışından 195.000 dolarlık alım yapılmış. ithal edilen su kaplumbağası sayısı 327.000 adet bunun 237 bini ABD'den 90.000 adeti çinden gelmiş bu süs kaplumbağalarının.

insanlar genel olarak evcil hayvanları çocuklarına karne hediyesi olarak alıyormuş. pazarın büyük kısmı hediye alımları. yani bakabilirler mi diye bir endişe yok. çocuklar mutlu olsun yeterli. hayvan ithalatından alınan vergi yükü artmış bu da alana yansıyor tabiki. petshop sahiplerinin sıkıntısı varmış.

Cvp: süs kaplumbağaları

umarım öyle olur. ama hayvanlar açısından bakarsak piyasa daralırsa getirilen yerlerde imha yoluna gidecekler. yani hayvanlar her halükarda şanssız.

Benim çok zor bulmanın sebebi bu yazdiklarinizla bağlantı kuruyor sanırım artık

Yakında Türkiyede çiftlik açabilirler ama umarım başaramazlar..

İzmir civarında Alman bir bilim adamının kurduğu çiftlik var ancak res üretiliyor mu bilmiyorum

Masrafı çok fazla olur zaten ama yapılmaması daha iyi bizim gibi hayvanseverler için..

İzmirdeki çiftlik sadece yerli tür kaplumbağa üretiyor. Kara kaplumbağamız, çizgili ve benekli su kaplumbağamız. Hatta beneklide şüpheliyim yada çok sınırlı sayıda.

Çizgili bende beslemek isterim ama bulmak çok zor sanırım.Gecen yıl snapping heveslenmistim veya common. Ancak detaylı araştırmalarım beni vazgecirdi

En mantiklisini yaptiginiz konusunda emin olabilirsiniz

Resmi olarak uygulanmaya başlanmış diye anlıyorum bu durumu! Zaten maddi bir zarar olmadığı sürece bu piyasa sürer giderdi. Neyse defalarca konuştuk zaten bu konuyu somut belirtiler görmek iyi olacak. Diğer taraftan Cem haklısın piyasanın bu durumu yine hayvanları etkileyecek ilk etapta ama ilerleyen zamanda artık daha az ithal olur sanırım.

XeuaHwaHero' Alıntı:
Çizgili bende beslemek isterim ama bulmak çok zor sanırım.Gecen yıl snapping heveslenmistim veya common. Ancak detaylı araştırmalarım beni vazgecirdi

Çizgili bulmayalım zaten :( Onlar doğasında artarak yaşasınlar artık. Çok doğru bir sonuca ulaşmışsın, bu tarz farklı gereksinimleri olan hayvanları beslemek hem bizler için hem onlar için büyük sorunlara sebep olabiliyor. ^^

Bence hayvanları imha yoluna gitmeselerde satışı az olanlar son partileri satıp bitirir. Fiyatlar artacağı içinde hem alan sayısı azalır hem gelen miktar azalır hemde alanlar çabuk ölmesine müsade etmez. Şu hayvanları en az 50-60 tl yapsalar çok iyi olur.

İşte bu geçen konuştuğumuz hem fikir olduğumuz yere geldi Emre ücreti olmalı ve yüksek olmalı. Bizi duymuş gibiler :rolleyes:

Evet Neslihan. Böylece maddi konu ile hayvan bakımı arasındaki ilişkide bizim gibi düşünmeyenler kaybı ya göze alamaz yada hakkını verip canlıyı yaşatmaya bakar.

Geri