Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suya dalmıyor ve kafası sallanıyor

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kabuşlarımdan biri suda yüzerken dibe giremiyor üstten yüzüyor kuru alanda kururkende kafası salanıyor yem yemesinde bir sorun yok hatta fazla yoyiyor ama hastamısizce.. ??

Edit tubidik: Konular uygun kategorilere açılmalıdır. Başlık konu içeriği ile alakalı olmalıdır. Konunuz hastalık sağlığa taşındı.

RE: Hastamı

Hasta olabilir.Akciğer enfeksiyonu belirtileri var mı?

Buradan yararlanabilirsiniz:
mailto:/forum/konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html

AKşamları erken uyuyor ama belirtiler tutmuyor

Şimdo bir daha baktım kabiğu yumuşamaya başlamış dün daha sertti.

Mesaj yazarken daha dikkatli davranın ve başlığınızı düzeltin.

Yanlış bir kelime söylemedim başlığımda doğru.

Başlık konu içeriği ile alakalı olmalıdır yani ''hasta mı'' yerine ''suya dalamıyor'' veya ''kafası sallanıyor'' vs. gibi başlığınızdan az da olsa konu içeriği anlaşılmalıdır. Şimdo, kabiğu gibi kelime hatalarını çok fazla yapıyorsunuz. 3. kez biraz daha dikkatli olun diyorum.

RE: Suya dalmıyor ve kafası salanıyor

Siz debinkini kapatınızda kimse buna cevap vermiyorki!!!!!

antifbyiğit demiş ki => ''Arkadaşlar kapluşlarımdan biri akvaryumdan kaçmaya çalışıyor suda yüzerken dibe batamıyor demin bi dibe inmeyi denedi ama yapamadı yapamayıncada akvaryumdan kaçmaya çalışıyo şuan bile çama tırmanmaya çalışıyor kuru alandan bide dün kabuğu sertti bugün kuyruk kısmındaki kabuk yumuşamış ne yapmalıyım onu çok seviyorum birşey olmasını istemiyorum.... ????'' :) alıntı olmuyor konu kilitli olduğu için

Neden böğle davranıyor konusundaki sorunuzun cevabı:
*Öncelikle kuyruk kısımdaki kabuk ne yarsan yap kabuğun diğer bölgelerine göre her daim yumşaktır.
*Genellikle bütün kapluşlar akvaryumdan kaçmaya çalışıyor.
*Aynı sorunu bende yaşamıştım: mailto:/forum/konu-suda-batmama-durumu-kaplusumun-sorunu.html
*Mümkünse veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Yeni konu açtıkça daha fazla cevap gelir diye bir şey yok. Zaten başlığınız ana sayfada yeni konuların arasında görünüyor.

antifbyigit' Alıntı:
Yanlış bir kelime söylemedim başlığımda doğru.
Biz yanlış kelime söylediniz demiyoruz :) Muhtemelen çok hızlı yazıyorsunuz bunun sonucunda da bazen kelimeleri garip yazabiliyoruz, yazarken daha dikkatli yazmalısın.Bu hem bizim metni anlamamıza yardımcı olur hemde güzel Türkçemizi doğru kullanmış oluruz.Biz bunu kasttemiştik.(Metni yazdıktan sonra baştan sona okursanız hem yanlış yazılan kelimeleri bulabilirsiniz hemde anlam kargaşası olan yerleri düzeltebilirsiniz, ben böyle yapıyorum :) )

aa yazının tamamı gitmemiş. şansıma veteriner bizim eve 40m uzaklıkta yarın götürürüm.

Benden kaynaklanan bişey değil ben mesajı doğru attıma eminim sitenizde bi sorun oluşmuş.

Geri