Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suyu ısıtmıyor

Raphael-Michelangelo

Bronz 2 Üye
200 litrelik bir akvaryumum var. Daha bugün kurdum. 200 w ısıtıcı almıştım. Isıtıcı kutusunda 180-270 lt. yazıyor. Akvaryumda şu an 150 lt su var. Ama 3 saattir 21 dereceden yukarıya çıkmadı. 28 dereceye ayarlamıştım. 32'ye ayarladım son 1 saattir , buna rağmen su sıcaklığında hiçbir artış olmadı. Ne yapılması gerekir ?

Cvp: Suyu ısıtmıyor

su az değil kolay ısınmaz. eğer musluk suyu kullanıyorsanız. sıcak su ilave ederek ısıyı çabuk yakalayabilirsiniz. birde dış filtre kullanıyorsanız, filtrenin akvaryuma su giriş kısmına yakın olsun. iç filtreyse hemen yakınına böylece su devirdaim eder ve sıcaklık suya yayılır.

Bir süre daha bekleyin. O hacimde satte 0,5 derece gibi artması gerekir. Marka model nedir?

Eco aquarium heater diye bir marka. Şu an akvaryum ve dış filtre yüzünden ekonomim biraz sarsıldı. Sera'nın 250 W ısıtıcısını buldum. 75 tl dedi petshop. onu almayaı düşünüyorum. Ama şu an elimde olan bu. Su sıcaklığı 23 derece oldu şu an

sabaha kıvama gelir o zaman.

Biraz daha bekleyin, malum havalar soğudu. Bir kaç gün sürebilir ısının oturması

Geri