Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

suyum yeşerdi

bersan160

Gümüş 5 Üye
suyumun renginde sorun var.

merhaba arkadaşlar 130 l kaplumnağa akvaryuımum ve tetra 700 dış filtrem var yaklaşık 3 ay sorunsuz du herşey fakat yaklaşık 3 hafta önce akvatyumum al camı çatladı su kaçırmaya başladı hemen suyu boşaltık ffalan akvaryumu yaptırdık dış filtremizi temizledik tabi mecburen çeşme suyu ile akvaryum suyu kalmamıştı sonra akvaryumumuzu kurduk ilk gün güzel fakat sonra su yeşerdi gibi değil yeşerdi yani çok değil ama bardakla su alınca normal bi suyun yanına koyunca yeşil old. çok belli oluyyor su oturmamaıştır dedik bakteri oluşmamıştır falan dedik ama sis yok suda su yeşilimsi niye böyledir acaba filtredeki karbonla alakalı olabilirmi karbonu hiç değiştirmedim çünkü 3 aylık karbon cevaplarınızı bekliyorum

Cvp: suyum harbi harbi kötü

Karbonun ömrü en fazla bir aydır.Tutma kapasitesi dolduktan sonra karbon bir işe yaramaz.
Sanıyorum akvaryumunuzda nitrat patlaması yaşadınız.
Size tavsiyem hergün suyun %20 lik bir kısmını değiştirin.Ve dip çekimi yapın.
Dış filtrenizde de karbonu çıkartarak zeolit eklemenizi öneririm.
Suyunuzun daha çabuk oturmasını istiyorsanız hazır bakteri kültürlerinden kullanabilirsiniz.

arkadaşlar daha öncede konu açtım fakat cevap alamadım suyum 4 haftalık çeşme suyu konudu dış filtre malesef çeşme suyu ile temizlendi ve akvaryum tekrar kuruldu fakat suyu hala yeşerimsi su oturmadı diyorum bakteriler olşmadı diyorumm ama onu için sis olması lazım diye düşünüyorum başıma geldi ve 1 haftada geçmişti ama bu geçmiye şunuda söyleyim eskisinden farklı hiç bir şey yapmadım 3 ay boyunca pırıl pırıl olan akvaryum su an 4 haftadır yeşilimsi niye böyle anlamadım ne yapmalıyım acaba su mu çekiyim bekleyeyimmi cevap verirseniz çok mutlu olurum

Cvp: suyum yeşerdi

Öncelikle akvaryumunuz güneş alıyorsa bu neden oluyor olabilir, bunun yanında suda ki yeşerme nitrat patlamasına da işarettir. Filtrenizin iç malzemelerini güzelce temizleyiniz klorsuz su ile, çünkü klor yararlı bakterileri yok eder ve 2 günde bir veya hergün dip çekimi yaparak su değişimi yapınız. Birde dış filtreniz de hangi malzemeleri hangi sıra ile kullanıyorsunuz. Biyolojik döngü için hazır bakteri kültürleri satılıyor ama işe yarıyormu bilmimiyorum hiç kullanmadım, onu da bir araştırın isterseniz.

Geri