Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

suyun önemi

Cvp: suyun önemi

Bilgi için sağol Cem abi.

Geçen bir yerde okumuştum. Yetişkin bir birey günlük en azından 1 litre su tüketimi yapması gerekirmiş. Aslında her insan vücut ağırlığının 36 da 1 i kadar tüketmesi yani 72 kilodaki bir insan günde 2 litre tüketimi yapması sağlığı açısından önemliymiş.

Maalesef biz gün içerisindeki çay, kahveler yüzünden neredeyse su içmiyoruz bile. En azından ben.

Suyun yararlarini buraya yazmakla bitmez ama bana hala en ilginc geleni suyun psikolojik duygu-durum / ruh halinde bile degiskenlikler yaratmasi. Su yoklugunda mineral dengesi bozuldugu icin dusunce sisteminde de degisiklikler ortaya cikiyormus.
Emin, cay kahve meyve suyu vs de o icilmesi gereken suyun bir miktarini karsiliyo. Ama tabi tamamini degil.
Ve su icebilmenin en iyi yontemi kendine ait, gunluk bir miktar belirlemek ve suyu surekli yaninda bulundurmak. Pet sisede, bardakta, tesvik edecek renkli siselerde falan neyde olursa. Gozunun onunde durdukca icesi gelirmis insanin :)

Restart tepkim sana degil...
Ben gunumuzde bircok konuda bilincli davranilmasi gerektigini dusunuyorum...
Kola ben de iciyorum ikram edilince..
Ama evime almiyirum
Evime et tavuk almiyorum;usulsuz kesildiklerinden dolayi..
Deri malzeme kullanmiyorum;yine eziyetli kesimden dolayi..Kurk zaten asla ustune para verseler kullanmam!
Evde dogal sut yogurt kullaniyorum kanserojen diye..
Cep telefonunu evin en uc kosesine atiyorum zarar gormemek adina...
Deterjanin kozmetigin hsyvan deneyi yapmayan markasini kullaniyorum ki bu konuda da cok katiyim..
Kendi adima bilincliyim gayret ediyorum...
Keske her hayvansever ve tuketici boyle olsa ne guzel olurdu...

Hmm sanirim yanlis bolume cevap yazmissiniz. Yetkililerle gorusurseniz belki mesajinizi ilgili bolume aktarabilirler

Geri