Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suyun üzerinde uyuyor, ama bir sorun yok

AEK

Bordo Bereli
Merhaba,
Yeni arkadaşım minik Niko iki gecedir evdeki gözlemimde suyun biraz üzerinde yeşillik veya ağaç kökünde uyuyor.
Hiç bir hastalık ve akciğer enfeksyon belirtisi yok.
Aslında kuru alana night glo koydum gece isterlerse uyusunlar diye. Diğerleri kullanmıyor. Bu ufaklıkta kuru alanda değilde belirttiğim noktalarda uyuyor.
Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum.

İlk resim suyun üzerine uzanan yapay bitkide, diğerleri ertesi gece gene ucu suyun üzerine uzanan kökün üzerinde.

mailto:/img846/8713/dscn0142j.jpg
mailto:/img560/9273/dscn0147e.jpg
mailto:/img600/461/dscn0148t.jpg
mailto:/img689/1633/dscn0149g.jpg

Cvp: Suyun üzerinde uyuyor, ama bir sorun yok

Bir sorun olmaz Emre bey, sizinde bildiğiniz gibi hepsi birbirinden farklı davranış sergiliyor. Kimi gidiyor filtrenin arasına kendini sıkıştırıp uyuyor, kimi kuru alana çıkıyor. Sanırım sizin ki akvaryumunuzu yavaş yavaş keşfediyor. İçiniz rahat olsun, night glo' yu koymanız iyi olmuş :)

Bu arada sisteminiz çok güzel, tebrik ederim :)

ısıtıcı ampulünüz kaç wat markası ne acaba?

akvaryumunuz cok güzelmis gercekten bende cok beğendim:)

Teşekkür ederim arkadaşlar. Isıtıcı lambam exo terra 60 w.
Umut bey, ne kadar sorun olmadığını düşünsemde sizin yorumunuz iyice içimi rahatlattı, teşekkürler. Keşfetsin bakalım evini. Kerata çok farklı :) en önemli özelliği hiç bir şeyden korkmaması.
Sistemimi mümkün olduğunca doğal ve eksiksiz yapmaya özen gösterdim. Son olarak uv floresanı çıkarip daha faydalı olduğuna inandığım ampule geçtim, birde keyifleri gelirde gece kuru alana çıkmak isterlerse diye night glo koydum :)

emre öncelikle yaşam alanını çok beğendim. kaplumbağalar için bir problem olacağını zannetmiyorum

Teşekkürler Fırat. Şükür gayet iyiler :)

Geri