Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

taş

bodyguard

Bronz 4 Üye
şaunda besledigim akvaryumu satıcam elimde bir tan daha akvaryum var onda balıkalrım yaşıyordu bir kac tanesi ölünce balıkları birsine vericem onla kaplumbaga beslemeyi düşünuyorum .kum yerine taş kullansam olurmu nasıl olur

mailto:/forum/showthread.php?tid=286

mailto:/forum/showthread.php?tid=38

mailto:/forum/showthread.php?tid=116&page=2

Henüz almadıysanız , siz de bu hataya düşmeyin.Buyrun ben de dahil olmak üzere çeşitli arkadaşların yorumları var.Okuyun , iyice düşünün ve öyle karar verin.Çünkü artık siz bir "can" alıyorsunuz ve onun sorumluluğu altına giriyorsunuz!Nasıl çocuğunuzu başkasına vermeniz doğru olmazsa kaplumbağanızı vermek de doğru olmaz , yani eğer bir problem çıksa da ona sonuna dek bakmak zorundasınız.

sen yalnış anlamışsın galiba bn kimseye bir şey vermiyorum sadece balıklarımı vericem birsine ve balıkları besledigim akvaryumda kapluşumu belşyecem daha büyük daha konforlu ve bn kum yerine taş kullansam olurmu diyorum

Balıkları veriyorsunuz , yarın öbür gün kaplumbağanızı vermeyeceğinizin kesinliği yok demektir.Bu yüzden yukarıdaki cevabı vermiştim size.

Taban malzemesi olarak da kum yerine taş kullanabilirsiniz.Hem temizlemesi daha kolay olacaktır.Yalnız kafasından büyük ve renksiz taşlar kullanmaya dikkat edin.

kum pislikleri yem artıklarını tutar ve kaplumbağaların en ufak hareketlerinde onlar suya geri karışır bu yüzden taş kullanmak daha iyi olur..

ben sadece kabuk kullanıyorum..onları bile ordan oraya sürüyo..kendini sürekli bi yerlere sıkıştırıyo.. korkarım bi taşın altında kalır:D
ama büyük büyük yassı taşlar toplayıp kuru alanını onlarla döşemek niyetindeyim

Benimkinin de koskocaman bir mercanı var dipte onu en köşeden ortalara getiriyor. Sesler duydum mu ya suyun dibindeki topla oynyordu ya da mercan harekatını başlatmış bulunmaktadır. Kuru alan için şimdilik taş kullanmıyorum. Çünkü akvaryum biraz küçük. Cd kabı yaptım ama arada bozuluyor yani almayı da düşünmüyor değilim.

aynen bende :D ama cd kapını tutturmayı başaramadım..çekmece örtüsü koydum iyice yerleştirdim bu sefer de takılmaya başladı..bende ajanda buldum kapağı sert bişeydi..onu koydum şimdilik iyi gibi :)
ama en sağlamı taş olacak gibi..

bizimkiler herşeyi var kuru aolan olarak ama çıktıkları yok çıkıyolar
beni görünce kaçıyolar ama kaçışmaları çok komik :)

Geri