Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Taşındık

tubidik

Bordo Bereli
Uzun zamandır kapluşuma yeni akvaryum almayı düşünüyordum ama masraf olacak bir sonraki ay diyerek geciktiriyordum. Dün sabah uyandığımda kapluşumu yatakodasında gezerken görmemle artık zamanının geldiğine karar verdim. Kapağını kapatıyorum geceleri ama nasıl yapıyorsa kapağı açıp çıkıyordu.Velhasıl düşündüğüm kadar büyük alamadık ama 85 40 50 ölçülerinde bir akvaryum aldık. Birde garip bir dış filtre. İşe yarar umarım :( Böylece scrapy'm yeni evine, minik olan da scrapy'nin evine taşındı. Şu an yeni evini hiç sevmemiş gibi davranıyor ama bakalım alışır inşallah zamanla. Resimleri yine bilgisayarla çektim. Yarın ablamdan fotoğraf makinesini alıp düzgünce çekeceğim. İçi bayağı bir boş kaldı. Artık yavaş yavaş dolduracağım :)

Ekli dosyalar

• P0909271155190.jpg
    P0909271155190.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 511
  • P0909271155363.jpg
    P0909271155363.jpg
    39.6 KB · Görüntüleme: 385
  • P0909271155561.jpg
    P0909271155561.jpg
    40.3 KB · Görüntüleme: 375
  • P0909271156173.jpg
    P0909271156173.jpg
    42.1 KB · Görüntüleme: 364
  • P0909271156320.jpg
    P0909271156320.jpg
    31.1 KB · Görüntüleme: 362
İçinin çok dolu olmaması güzel aslında..Hayırlı olsun:) güle güle yaşasın kaplusunuz:D

Çok iyi olmuş gerçekten. Akvaryumlar için satılan arka fonlardan alıp yapıştırırsanız arka cama, görsellik açısından oldukça fark eder ve akvaryum bomboş görünmez. Dip malzemesi olarak da iri çakıllar kullanabilirsiniz. Bunun dışında bir tane taş da koyabilirsiniz arada gidip kabuğunu kaşıması açısından iyi olur ve yorulduğunda da üzerinde dinlenebilir su içinde. Yeni fotoğrafları da bekliyoruz, zamanla daha da güzel olcaktır akvaryumunuz. Temel ekipmanlarınız olduktan sonra gerisi kolay zaten. Emeklerinize değmiş güzel bir ortam olmuş kaplumbağanız için.

mailto:/img198/6797/1001078f.jpg
mailto:/img242/7488/1001082w.jpg
mailto:/img198/6858/1001093f.jpg
mailto:/img198/2338/1001101m.jpg
mailto:/img525/5120/1001114k.jpg
mailto:/img397/8075/1001127.jpg
mailto:/img242/5070/1001164e.jpg
mailto:/img202/8962/1001154.jpg
Benden fotoğrafçı olmazmış. Bunları çekene kadar öldüm. kıpır kıpırlar zaten bir sabit durmuyolar ki. Bu arada video nasıl gönderilir bilen var mı.

Size katılmıyorum fotoğraflar çok güzel:) Kaplusunuz çok tatlı(diğerleri gibi) uzun yıllar dilerim kendisine:D

Video göndermek için bir video paylaşım sitesine videonuzu yükledikten sonra linkini buraya yazabilirsiniz. Google da arattığınızda o tip siteler bulabilirsiniz şu an aklıma gelen olmadığı için bir aratıp göz atmanız iyi olur.

vimeo.com adresinden ücretsiz üye olup videonuzu paylaşabilirsiniz.

güzel ama akvaryumda böyle bir dağınıklık var gibi öncekinde yani şuan ki çok güzel olmuş elinize sağlık sizinkini görünce bir an düşündüm benimki böyle büyüyünce nasıl doyurucam diye şimdiden çok aç o haldeyken nasıl olucak acaba :)

çok güzel olmuş güle güle kullanın =) bence yeni yerini sevmemesi doğal eee nede olsa artık geceleri evinden kaçıp odada kaçamak yapamıyacak =))

akvaryum büyükmüş ama boyutuna göre gerçekten çok küçük büyük tosbaa bakmakta zor arkadaş benimkiler ölmezse bende çekicem o çileyi ama inşallah ölmezlerde onlara feda olsun akvaryum
Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Akvaryumu alalı 1 sene geçti. şu an ayakta biraz sünerek durduğunda kafası suyun dışında kalıyor.Küçük olan 18 büyük olan 28 cm kabuk boyuna ulaştı. yeniden akvaryumu büyütme zamanı geldi yani :(

tubidik' Alıntı:
Akvaryumu alalı 1 sene geçti. şu an ayakta biraz sünerek durduğunda kafası suyun dışında kalıyor.Küçük olan 18 büyük olan 28 cm kabuk boyuna ulaştı. yeniden akvaryumu büyütme zamanı geldi yani :(

Umarım sevdiğin kaplumbağanla birlikte uzun yıllar birçok akvaryum eskitirsiniz...

O boydaki iki kaplumbağanın temizliğini nasıl sağlıyorsunuz? Ben benimkilerle başa çıkamıyorum sizinkiler daha büyükmüş. Sularını hemen kirletmiyorlar mu?

Ben bir iç bir de dış filtre kullanıyorum. Son durumda değişiklik yoksa tubidik sadece iç filtre kullanıyor. O yüzden sordum.

Yok ben de hem iç hem dış filtre kullanıyorum. Yemlerini suyun dışında leğende veriyorum. Ortalama 20 gün ile bir ay arasında tüm akvaryumu temizlemem gerekiyor :)

Yemlerini vermede sorun yok da benim derdim de o yediklerini sonra geri çıkartırken :) Şimdi baktım yine koku geliyor sudan değil meğer kuru alana yapmış bizim tosba bütün odayı kokutmuş. Dertli başım...

:) Özellikle dış filtrede aktif karbon kullandığım zamanlar daha uzun temizlik sağlayabiliyorum. İç filtreyi de haftada bir veya daha sık temizliyorum. Benimkilerin daha kuru alana yapma problemi olmadı çok şükür :D

Benimki de kuru alandaki halı kaydırmazın üstüne yapmıştı.Temizlerken kusuyordum nerdeyse.:p

Geri