Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tatil geldi kapluşları nasıl memnun ederiz?

castiel

Gümüş 1 Üye
malum yaz geldi lapluşların en sevdiği mevsim ama benim açımdan bisorun var x/ biz arada köyede gidiyoruz ve orası yazla alakası olmayan biyer çok soğuk gerçi ısıtıcı ve lamba var ama sizden yardım isticem.şimdi ben bunları köye götürcem ama yanıma yedek bişilerde almak istiyorum çünkü köyde ne veteriner bulunur nede hayvan pet shop falan :( allah korusun orda bi akciğer enfeksiyonu olsa çareler zor....ben oyüzden diyorum ki yedek olarak monodoks,göz kremi,mantar falan olursa onunla ilgili ne alayım sizce? bide kabuk yumuşarsa diye ne alayım? şimdiden teşekkürler arkadaşlar.yazın kapluşlarımla sağlıklı ankaraya dönüş yapmak istiyorum :)

Merhaba.
Bencede yanınıza yedek birşeyler almalısınız.Örnek ;
Akciger enfeksiyonu için;Monodoks
Göz hastalıkları için;Brumeton,Gentagut
Mantar hastalıkları için;Bepanthene Merhem,Nolvasan
Alabilirsiniz.
İyi forumlar.

Kabuğunun yumuşamaması için vitamin al yine güneşe çıkart yeter :)

akvaryumdan çıkartır. bir kaba koyar kabın kenerlarını süngerle kaplar ki hareket halindeyken çarpma olursa korusun diye. kabın içinde az miktarda su işte bu kadar (;

furkan melis ve cansel teşekkürederim tavsiyelerinizi aldım x)) istiridye vala haklısın öle düşünmekte ama başka çare yokki ...birini veremem hem etrafımda yok adam akıllı bakck hadi siteden buldum diyelerim açıkcası istemiyorm genelde isteyenlerin kapluşu oluyor ya onunki bnmkilere yada benmkiler onunkilere zarar verebilir.herkesin bakım şekli farklı benmkiler nrmal kapluş gibi deil ben yetiştirdim benm olmam gerek :D fizik mesela hayatta nrmal kapluş yemeği yiyemez anlatabildim mi aklım hep onlarda kalır eğer bakamıyo olsaydım verirdim tabiki onların iyiliği için.
ya ben götürmenin sorun olcaını sanmıyorum bukadar hassas olmayın bence.benm arkadaş arabada bildiğin leğende götürmüş bnmkilerden sağlıklılar ben üstlerine düştükçe başlarına gelmeyen kalmıyodu şimdi çok rhtım mesela.elime alıyorm hergün ama maşallah çok iyiler xD tavsiyene teşekkürederim istiridye kapluşlarımı düşünmen sevindirici ama bana güven canselin dediği gibi tüm hazırlıkları yaptım şimdiden bnmkiler kompleksiz ya her yere alışır :)

Bi yönden haklısın üstlerine düştükçe nazmıdır anlamadım hastalanıyorlar.

Ben onlardan ayrı kalamam fakat bir yolculuğa cıksam onlarıda getirme imkanım hem kendim hemde onlar stres olur.

İnsallah rahat & güzel bi yolculuk yaşarsınız kapluşunuzla :D

İyi tatiller...

castiel' Alıntı:
furkan melis ve cansel teşekkürederim tavsiyelerinizi aldım x)) istiridye vala haklısın öle düşünmekte ama başka çare yokki ...birini veremem hem etrafımda yok adam akıllı bakck hadi siteden buldum diyelerim açıkcası istemiyorm genelde isteyenlerin kapluşu oluyor ya onunki bnmkilere yada benmkiler onunkilere zarar verebilir.herkesin bakım şekli farklı benmkiler nrmal kapluş gibi deil ben yetiştirdim benm olmam gerek :D fizik mesela hayatta nrmal kapluş yemeği yiyemez anlatabildim mi aklım hep onlarda kalır eğer bakamıyo olsaydım verirdim tabiki onların iyiliği için.
ya ben götürmenin sorun olcaını sanmıyorum bukadar hassas olmayın bence.benm arkadaş arabada bildiğin leğende götürmüş bnmkilerden sağlıklılar ben üstlerine düştükçe başlarına gelmeyen kalmıyodu şimdi çok rhtım mesela.elime alıyorm hergün ama maşallah çok iyiler xD tavsiyene teşekkürederim istiridye kapluşlarımı düşünmen sevindirici ama bana güven canselin dediği gibi tüm hazırlıkları yaptım şimdiden bnmkiler kompleksiz ya her yere alışır :)

İyi tatiller :)

castiel' Alıntı:
Ne şekilde götürceksin peki :)

hahaha xD cansel evet seninkine çok benzer bişi xD ama bnm endişem şu ; iki akvaryumları var biri işte büyük olan diğeri ilk aldığım orta.üstü kapanmıyo onun ama eni geniş.şimdi büyük götürülmez mümkün değil zaten.mecbur bu ortaya kaldım.1,5 ay gibi tatildeyiz ztn.o arada büyürler ben sığamazlar diye korkuyorm hani rhtsız olurlar diye x/ çünkü biliyosnz üç tane kapluşum var bide ben üstü kapansın istiyorum hani nrmal büyük akvaryumların kapağı gibi.çünkü elleyen çok olur bide üşütmesinler die bi fikriniz varmı? kapak konusunda :( pet shopçular yapabilir mi ki x/ ben cm olarak sölesem onlarda ona göre bişiler yapsa? ya normalde o akvaryumda havluyla kapatıyodum fakat o rahat açılıyo ben çoluk çocukta alamasın istiyorum xD

kehkeheh xD ama onuda açar çocuk değil mi bunlar herşey beklenir :D zaten eline alanı görsem çakcam kafasına çok ciddiyim :D
yok tamamen kapatmıyorum havlu yarımdı akvaryumu kapakları ztn delikli oluyor cnm :D
ama sanada tavsiye ederim normalde akciğer enfeksiyonu tedavisinde havlu yaa kapatmak için bişi kullanılıyo ama bn normaldede yapıyorum çünkü ışıktan bin kat daha fazla sıcak yapıyo resmen içi buharlaşıyo :D aman hepsini kapama boğulmasınlar yavrular :D ama ben genede çok sıcak tutulmasına karşıyım çünkü ozmn elime bi alıp odada gezdirsem hasta oluyor çünkü çok sıcak olunca bi esinti hasta yapıyo aslında çokta sıcağa alıştırmamak lzm vücudun savunmayıda bilmesi lzm deil mi :D

sen çok dikkat ediyorsun yaa bu kadar üzerlerine düşersen iyi olmaz sakınan göze çöp batarmış derler :) ben süleymanı kendi halinde bırakıyorum gayet te sağlıklı 11 aydır benimle hiç hastada olmadı maşallah :)

hehhe aslında ben hep bunun savunucusuyum zaten herkese derim abartmatın diye xD çünkü cidden sakınan göz yarılıyo malesef.ben kndimden örnekleyim kışın bile kısa kollu dolaşırım herkesten az hasta olurum xD oyzdn dedim fzla sıcağa alıştırmayalm die ama havlu akciğer hastalığından sora oldu alışkanlık yaptı x/

Örnek vereyim 16 yaşındayım . Halâ ana kuzusuyum annem ben küçükken en küçük şeye endişelenir panik olurdu , ve bu yüzden anneme kızıyorum sürekli hasta oluyorum en küçük şeylerde .. Kapluşlarımada bunu yapmak istemiyorum bana kızmasınlar diye .p

evet evet katılıyorm bnde hep böle annelere kızardım çünkü bnmkide öle anne yüreği işte :D ama baktım ki aynı şeyi ben kapluşlarıma yapıyrm :( artık kendi hlindeler vala.evde köpek gibi dolaşıyo eskisinden sağlam maşallah çocuklarıma :D

Geri