Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tatil

Msryzclr

Gümüş 2 Üye
Merhaba. Benim 2 tane su kaplumbağam var yaklaşık 1,5 yaşındalar ve sanırım 8-9cmler. Bizim sıkıntımız pazar günü Rize'ye uçuyorum fakat kapluşlarımı burada bırakmak pek içime sinmiyor ama pegasus da kaplumbağa kabul etmiyor. Birine bırak diyeceksiniz ama 20 gün önce 2 günlüğüne Yalova'ya gittim kuzenime emanet ettim 2sinede 9ar tane yem ve bi o kadar da karides vermiş. Şimdi 2 ay olmayacağım kesin obez eder hayvanları diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Pegasusu arayıp şansımı denesem mi ya da hiç kapluşların rahatını bozmadan kuzenimi mi tembihlesem?

Kuzenin kaç yaşında günlük yemlemesini bakımını nasıl yapacağını öğret göster. Uçakta pek izin vermezler gibime geliyor ama yinede sorabilirsiniz.

Kuzenim 25 yaşında ben ona anlatmıştım zaten ama kapluşlar yem yerken çok iştahla yediği için kuzenim aç bunlar diye düşünmüş vermiş.

hmm o zaman anlatması daha basittir. Kesin ve net şekilde şu kadar olucak diyerekten anlatırsınız o şekilde olabilir yani.

Hadi onu hallettim diyelim içim rahat değil 2.5 ay kapluşlarımı burada bırakmak istemiyorum ama galiba yapcak bir şey de yok :(

firmayı arayarak soracaksınız o zaman. Olumsuz yanıt olursa mecbur bırakacaksınız

tabi bir de uçak biletini iptal ederek otobüs ile gelebilirsiniz rizeye bu da İstanbuldan geliyorsanız yaklaşık 20 saat filan oluyor.

Geçen sene özel arabamızda gittik ve geldik. Giderken heralde birinin tırnağı diğerini yaraladı ve mikrop kaptı döndüğümüzde onunla uğraştık hatta veterinerin antibiyotik yaptığı kolu bi süre felç kaldı hayvanın.

Gecmiş olsn. Nasıl götürüyorsunuz olivia-peter yani Neslihan ablanın konularında vardı kutu içerisinde filan havluya sarıp filan götürülebiliyor. Hatta bende Rizeden İstanbula gecerken öyle dusunuyorum yapmayı ve buyuk ıhtımal de otobusle gideceğim

Uçağa almazlar. Yani orada bırakacaksın. Bir kağıda her gün bir öğün olmak üzere miktarla gününe göre yemleri sıralayıp yaz. Su yüzeyini metre veya cetvel ile ölç yani kaçış boşluğunu. Su eksilirse o miktar kadar ekleme yapsın. Yem miktarını aşmasın. Obezlik bir yana su da çabuk kirlenir. Dışkılarını yediklerini söyle aç kalmıyorlar de. Filtre temizliğini şu günlerde yapacaksın diye belirt. Metilen kullanıyorsan uygulamasını göster dozajı fazla çıkmasın. Isıtıcının güvenliğinden bahset. Ne varsa yani

İyi yolculuklar.

Ben bi miktar su içinde götürmüştüm dediğim gibi enfeksiyon dışında bi sıkıntıları yoktu. Belki o da yolculuk sırasında olmamıştır sadece benim düşüncem o yönde.
Gitmeden bi kağıda 2aylık yem çizelgesini bıralmayı düşünüyorum şu an. Su konusunda kuzenim bilgili o sıkıntı olmaz. Ama filtremiz yok zaten sadece su değişmesi sıkıntı olcak çünkü kuzenim ameliyatlı onu da bi şekilde düşüncem :(

Cvp: Tatil

20-30 TL lik iç filtre filan alsaydınız en azından her hafta yapacağına 2-3 haftada bir yapacak olurdu.

Yemler bir haftaya sığıyorsa haftalık programı yaz her haftaya onu uygulasın. Filtre şart. Sağlığı için beybi marka ameliyat eldivenlerinden kullansın. Bir elini her zaman antibakteriyel sabun ile yıkasın.

Cvp: Tatil

bence pegasusu arayıp şansını dene izin vermezlerse gizlice sok onlarıda götür benim uçakta gizlice köpek götüren tanıdıklarım bile var yanii :t65y: o kadarda sorun çıkarmazlar

Geri