Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tavsiyelerinizi Bekliyorum

keadeire

Yeni Üye
Akvaryumum 65 cm Bombeli akvaryum ölçüleri 65x32x44 Resimleri:
mailto:/OEEmXD.jpg
mailto:/ZYYmyG.jpg
mailto:/VEEmjv.jpg
 Kaplumbağam hep Kuru alanın altındaki boruların arasında dolaşıyor Kuru alanımı bu gün yaptım bakalım alışacak mı yaşadıgım yerde taban için silis kum bulamadım tavsiyeleriniz nelerdir

Silis kumu netten bakabilirsin vitasand sarımtrak olanı alacaksın. 8 kg yeterli yedekte olsun dersen düz 10 kg al.

Akvaryuma gelirsek o mavi taşları çıkar. Silis alana kadar boş dursun. Filtreyi dik koy. O şekilde işe yaramaz sirkülasyon yapmaz.

Kaçış boşluğu mesafesi az kuru alan çevresine karton mukavva tarzı birşey yapıştırıp yükseltiyi artır aksi halde atlayıp kaçacaktır.

Isıtma lambası var mı ? Lamba yoksa veya çevresinde hareket varsa güvenli olan sudan çıkmak istemez.

Resim koyman kuru alan açısından iyi oldu. El yapımı yapmak isteyenler için güzel örnek oluşturdu. Hatta bu resimlerle birlikte akvaryum dışında resimlerini çekip kuru alan bölümünde "el yapımı kuru alanım" başlıklı konu açabilirsin herkese faydası olur.

Su ısıtıcı yok ise bir tane temin et ekime yakın artık ısıtıcıları akvaryuma koymaya başlıyoruz.

Cvp: Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Peki Akvaryum İçin Dış Filtre Gerekli mi ?

Bu akvaryum için gereksiz masraf olur. Ömürlüğe geçtiğinde alırsın. Hayvan tek olduğu için çok fazla kir olmayacaktır. Kısmi değişimlerle götürürsün. Hayvan 10 cm kabuk boyuna geldiğinde ömürlüğe geçiş yapar dış filtreye geçersin.

Cvp: RE: Tavsiyelerinizi Bekliyorum

cem' Alıntı:
Bu akvaryum için gereksiz masraf olur. Ömürlüğe geçtiğinde alırsın. Hayvan tek olduğu için çok fazla kir olmayacaktır. Kısmi değişimlerle götürürsün. Hayvan 10 cm kabuk boyuna geldiğinde ömürlüğe geçiş yapar dış filtreye geçersin.

ömürlükten kastınız neydi acaba bundan daha büyük bi akvaryum alamam malesef

Ömürlük özel yapım olur. Camı kalın yapılır. Hayvan cinsiyetine göre 25 ila 35 cm kabuk boyuna ulaşır. Manevrayı rahat yapıp yüzebileceği ortam gereklidir. Cam kalınlığı su basıncı yanında kabukları kalınlaşacağı için cama çarpması durumunda darbeyi tolere etmek içindir. Hazır akvaryumlar 6 mm kalınlıktadır. Hayvan sert çarparsa kırıp çatlatabilir.

Geri