Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tayyar neden öldü?

tayyar

Bronz 5 Üye
2 hafta önce yolda görüp aldığım, sonra bu siteyle karşılap tüm ekipmanlarını eksiksiz hazır ettiğim kaplumbağam malesef öldü. Herhangibir hastalık belirtisi yoktu. Forumu didik didik araştırdım. Tüm hastalıkları inceledim. Hiç biri yoktu. Kuru alanında hareketsiz duruyordu. Önce bir kaç kez kafasını yukarı kaldırıp nefes alır gibi yaptı. Sonra tamamen hareketsizleşti.Elime aldım. Ayaklarına elledim. Elleri ayakları ve başı sallanıyordu. Suya attım dibe battı ve hiç hareket etmedi. Öldüğünü anladım. Peki hiç bir belirti yokken ölebiliyor mu bu hayvanlar? Her şeyi bu forumda bahsedilen standartlara uygundu. Bende tavsiye edilen şekilde davrandım. Ama olmadı nedense. Tekrar besleyeceğim muhtemelen. O yüzden acaba hata bende mi anlamaya çalışıyorum. Ölmeden önce bir hastalık belirtisi şart mı? Yoksa bir işaret vermeden aniden ölebiliyorlar mı?

NOT: Bahçeye gömdüm.

Cvp: Tayyar neden öldü?

Başınız sağ olsun..

Maalesef beklenmedik ölümler olabiliyor, siz yapmanız gerekenleri yapmışsınız.

Başınız sağ olsun olabiliyor böyle ölümler :(

Aynisini 2 hafta once yasadim. 5 aydir benimle olan miniklerim hiç bir hastalik.belirtisi yokken 2 gunde öldu ikiside. Basiniz sagolsun :'(

sağolun. inşallah tekrar aynı şeyi yaşamam. kimsenin de yaşamasını istemem.

yolda bulduğunuz kaplumbağa belki çizgili dere kaplumbağası olabilir.Bu türler akvaryum ortamına pek uyum sağlayamıyorlar.Genelde derelerde yaşıyorlar.Başınız sağolsun.

Geri