Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tek Yaşamalarında Bir sakınca Varmıdır?

ESRA

Yeni Üye
Merhaba;
Yaklaşık 2,5 yaşında bir kaplumbağam var ilk bana geldiklerinde 2 taneydiler. Biri fazla yaşamadı,yalnız kalmasın diye bir tane daha aldım malesef onuda bir kaç ay sonra kaybettim.Sonra korkumdan geride kalan canavarın yanına bir daha eş alamadım. Ve maşallah şu an o tek başına ama sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam ediyor.Epeyce de büyüdü. Ama tek olduğu için ona bir eş almalı mıyım,yalnız kalması ona eziyet mi diye de düşünmeden edemiyorum. Ne dersiniz kaplumbağalarda böyle bir kavram var mı? Bir de eş alırken karşı cins alırsam başım daha mı çok derde girer?

Hoş geldiniz :)
Eş almanıza gerek yok. Eğer yanına birini daha alırsanız dediğiniz gibi sorun çıkabilir,anlaşamayabilirler ve bunun sonucunda kötü şeyler olabilir.

bulabilirseniz yaşıtı bir kaplumbağa alın.ama buda çok zor.bence böylesi daha iyi.birde malzemeleriniz tam mı?
ben birşey merak ettim.kaplumbağanızın cinsi nedir?yani bu kırmızı yanaklılardan mı yoksa başka bir tür mü

Cevaplarınız için çok teşekkürler.Plastik kapta beslemiyorum cam düzgün bir akvaryumum var ama filtre ısıtıcı vs yok. Su kabı,dibindeki minik taşlar,bir tane büyüçe bir taş(üzerinde güneşleniyor) bir de kıytırık palmiyem var tabi eskiden kalma:) Cinsiyeti sanırım erkek burada inceledim yazılanları tarife göre erkek gibi ama eve gittiğimde emin olacağım.
Pardon cinsini sormuştunuz. Kırmızı yanaklılardan evet.

Aynı yaşta olsalar bile tartısma çıkabiliyor Esra hanım ben bu durumdada almamanızdan yanayım :)
Kaplumbaganızın cinsiyeti 10-12 cm ulaştığında daha net belli olur.
Kaplumbaganızın resimlerini bizimle paylaşırsanız sevinirim. :)

Ok bencede en iyisi fotoğraflarını göndereyim.Zaten yeni almak için bir kaç pet shop'a giridiğimde orada satılanlar benimkinin neredeyse 3 de biri olduğu için alamamıştım.Belki sizlerden biri vermek/satmak isterse o zaman yeniden konuşuruz. Önce ebatını görün de bir de cinsiyetinden emin olalım.

Gönderin tabii :) Eğer almakta kararlıysanız güncel bir ilan var sanırım buyrun.
mailto:/forum/buyuk-kaplumbagami-ucretsiz-verebilecegim-bir-yer-ariyorum-t-1753.html

Aaa canım süpermiş işte benimki de yaklaşık olarak bu kadar. Farklı cinslerdeyse ben talip olabilirim. Yardımlarınız için çok teşekkürler
Aaa benim oluşum daha büyük ya pardon tekrar baktım

İsteğinizi o konudada belirtirseniz iyi olur :) Rica ederim.
Peki o zaman istediğiniz gibi bulabilirsiniz umarım :)

benim kapluşum da yek yaşıyor ve çok mutlu. Ona ihtiyacı olan ilgiyi verirseniz sıkılmıyor :)

Ben de aynı dertten muzdaripim :)
Hala ilgileniyorsanız benimde 3 yaşlarında Dişi kaplumbağam var. Hatta konu açmıştım;
mailto:/forum/konu-ninja-kaplumbaga-ucretsiz.html
Ankara'da iseniz detaylı konuşalım :p

Geri