Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Temizlik sonrası bir fotoğraf ve yavrucaklar :)

Hercules

Bronz 4 Üye
mailto:/30ji3ki.jpg

Leyla&Mecnun'un arkadaşları ; ,Felipe(Sağ)&Alex(Sol)

mailto:/ix4lu9.jpg

Umarım beğenirsiniz :)

Cvp: Temizlik sonrası bir fotoğraf ve yavrucaklar :)

Ufaklıklarada diğerleri ile birlikte sağlıklı bir ömür dilerim.

İleride hatırı sayılır bir akvaryum gerekecek. Yaklaşık 500 lt. şimdiden kolay gelsin diyelim.

AEK' Alıntı:
Ufaklıklarada diğerleri ile birlikte sağlıklı bir ömür dilerim.

İleride hatırı sayılır bir akvaryum gerekecek. Yaklaşık 500 lt. şimdiden kolay gelsin diyelim.

Öncelikle teşekkür ederim Emre abi.Hayırlısıyla bu sene üniversiteye gideceğim.Kendi evime çıkacağımdan dolayı çok daha büyük bir akvaryum alma şansım olacak.Aile ile yaşarken şimdilik bu kadar oluyor :)

Eh artık yeni eve geçerken sistemi kurarsın. Bende kendi evimde yaşıyorum. Salonda koca akvaryum akşam deniz manzarası gibi oluyor :)
Üniversite konusunda başarılar.

Çok şanslısınız biz onuda yapamıyoz.Tebrik ederim bu arada abi.

akvaryum güzel olmuş aykut tebrik ederim. hayvanlarda güzel maşallah. üste koyduğun kapaktan dolayı kuru alana çıkmamazlık etmiyorlar değil mi ? böyle yavruları gördükçe bizimkilerde bir zaman o kadardı demekten kendimi almıyorum. küçükken daha tatlı oluyorlar keyfini çıkar.

cem' Alıntı:
akvaryum güzel olmuş aykut tebrik ederim. hayvanlarda güzel maşallah. üste koyduğun kapaktan dolayı kuru alana çıkmamazlık etmiyorlar değil mi ? böyle yavruları gördükçe bizimkilerde bir zaman o kadardı demekten kendimi almıyorum. küçükken daha tatlı oluyorlar keyfini çıkar.

Çıkmamazlık gibi bir huyları yok abi.Sıkıntı yaşamıyorum o konuda.Fazlasıyla haklısın abi tatlılık konusunda.Leyla&Mecnun kocaman oldular.Sevimlilikleri gitti :)

Cok tatli oluyorlar ufakken masaallah saglikli ömür dilerim herbirine
Yanliz bir sorum olacak bende bu sefer kum aldim fakat cok bulanik suyum cokmu yikadinizda suyun rengi böyle

Kapluslarim57' Alıntı:
Cok tatli oluyorlar ufakken masaallah saglikli ömür dilerim herbirine
Yanliz bir sorum olacak bende bu sefer kum aldim fakat cok bulanik suyum cokmu yikadinizda suyun rengi böyle

45 dakika kadar yıkadım ben kumları ilk aldığımda.Akvaryumu temizlerken 15 dakika falan yıkıyorum.Eğer kumu iyi yıkadığınızı düşünüyorsanız akvaryuma suyu ve kumu eklerken bulandırıyor olabilirsiniz.

meryem kumu en fazla 4 kg şeklinde leğende kir ve bulanıklık gidene kadar mıncık mıncık edip dök sürekli elini yakmayacak derecede sıcak suda yapman iyi olur. bulanıklık gidince çok sıcak su koyup soğumasını bekle veya normal sıcaklıktaki suya bir tatlı kaşığı dolusu kaya tuzu atıp ara ara karıştırarak bir gün beklet ve iyice durula. sonra bir maşrapaya doldurup yavaşça su içine batırıp dibe dök. biraz bulanıklık olur bunu da suyu bir parça alıp tekrar su ilavesi ile azaltabilirsin gerisini filtre halledecektir. su berraklaşınca filtre süngerini temizlemeyi unutma.

Maşallah Aykut. Sağlıklı uzum ömürler hepsine

Neyin içinde temizliyorsunuz?
Nasıl temizliyorsunuz?
Suda bekletiyor musunuz?

Geri