Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Termometre nem ölçer

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Dophin reptile digital thermometer arkası yapışkanlı suyun içine mi dışına mı yapıştırılacak
Exoterra hygrometer aynı şekilde su içine mi dışına mı yapıştırılacak

Cvp: Termometre nem ölçer

Kacaktospik' Alıntı:
Dophin reptile digital thermometer arkası yapışkanlı suyun içine mi dışına mı yapıştırılacak
Exoterra hygrometer aynı şekilde su içine mi dışına mı yapıştırılacak

Termometre suya, higrometre kuru alana yapıştırılmalı.  :)

Kağıt şeklinde olan termometre suya mı? Nemölçer akvaryum içindeki kuru alana mı dışına mı?

Sizin aldığınız termo ve higrometre sensörlü dijital galiba. Ben kağıt şeklinde termometre sandım.

Termometrenin sensörü suyun içine ısıtıcıdan uzak bir köşeye konmalı. Higrometrenin sensörü de kuru alana direkt ampulun altına GELMEYECEK şekilde bir yere konabilir.

Ayrıca fotoğraf veya ürünlerin linklerini koyarsanız kavram karmaşası yaşamayız  :)

mailto:/exo-terra-hygrometer-nem-olcer-u-9327?gclid=CjwKEAiA9s_BBRCL3ZKWsfblgS8SJACbST7D3Q1UeRg0F-WY_G2Q-2hi8x9j6oW0gDWse6dVKpI8WRoCp-3w_wcB

mailto:/DOPHIN-20005000-REPTILE-DIGITAL-THERMOMETER-TERRARIUM-ISI-OLCER,PR-6396.html

Birinci kuru alana olacak ama bunun yerine termometre tipini alacaktın. Nem ölçmenin bizle alakası yok.

Aslında her ikiside teraryum için. Yani kuru ortam için kertenkele, iguana vb. Gibi

Derece cam dışına yapıştırılacak. Isıtıcıdan uzak köşe olmakla birlikte yazın doğrudan güneşte görmemeli ısı algısı sapar. Gölge tarafta duracak. İkincisi 6 mm cam kalınlığı üstünde sticker derece işe yaramaz. Cam kalınlığı 6'dan yüksekse işine yaramaz.

En iyisi sera marka ince cam 0-50 aralıklı cam iç derecedir. Emsali jbl'de de var. Hangisi ucuz ise onu al.

Bir yazıda okumuştum nem oranıyla kabuk sertliğinin ilişkisi olduğunu 25le 75 arasında olması gerektiğini vs. O yüzden almak istedim ama yanılıyor olabilirim

Hayvan kuru alanda ısıtma lambası altında kabuğunu kurutarak üzerinde biolojik canlı oluşmasının önüne geçer. Nem olayı olmaz. Diğer taraftan buharlaşma odayı kapalı olursa nemlendirir. Bu sebeple oda kapısını açık tutarız. Bu da nemlenme olayını yok eder. Yatak odasında akvaryum olanlar ise odanın herhangi bir yerine ölçme amaçlı konabilir. Bu uyurken rahatsız edecektir. Özellikle astımı olanları.

Uvb ise D vitamini sentezi yapmasını sağlar. D vitamini de kalsiyuma bağlanır ve vücuttan atılmasını önleyerek kabuğun sert durmasına yardımcı olur.

Önemli olan bunlardır. Nem hayvanları akciğer solunumu yaptıkları için rahatsız eder. Aynı bizde olacağı gibi.

Teşekkür ederim cem bey zararı yok kalsın artık

Geri