Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ters Dönmek

benim kaplumbağamda bende gördüm bir kaç kere..
ama ters döndüğü zaman kafasını çeviriyor ve dönüyor..

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Çok uzun sürmediği sürece zararlı değil ama çok rahatsız olurlar o sırada... Farkedin... Kabuklarının üstü tamamen oval değil tümsek bir yeri var orası ince kalıyor... Çok rahatsız edici sırtımızda öyle bir şey olduğuu be öyle uzandığımızı düşünürsek... Çoğunlukla dönerler ama sorun dönememekte ve de bunu bizim farketmememizde..

benim yavrular dönemiyor bir de güneşlenirken ters dönüyorlar ve sizin kapluşlarınız güneşlenirken uyuyor mu benimkiler hiç uyumuyor??

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Güneşlenirken uyumazlar.Çünkü güneşlenirken arada sırada serinlemek için gölgeli bir yerde dinlenirler.Gölge yerde de uyuyamazlar çünkü üşüyebilirler.Bu yüzden güneşin keyfini çıkarmak yerine uyumayı tercih edeceklerini sanmıyorum =)

büyük ve hantal kaplumbagalar için tehlikeli bir durum olabilir..

Güneşlenirken nasıl ters dönüyor yaa? Yani normal şartlarda düz olarak ayaklarını arkaya iyice gerdirmesi gerekiyor yani... Kafa da iyice çıkar dışarıya yılan gibi böyle etrafa bakınıp durur artık sessiz sakin... akvaryumdaki gibi bol hareket olmaz olduğu yerden gözetleme çabasına girer... Ama ter dönerek güneşlendiğini ilk kez duydum... :D Sonra nasıl dönüyor küçük bücür?

evet eğer herhangi bir eğimli yerden vb düşüp kaymadıkça kendiliğinden güneşlenirken ters döneceğini sanmıyorum..

güneşlenirken çok hareketliler birbirlerinin üstüne çıkıp düşüyor ve ters dönüyorlar...hep ben çeviriyorum kendileri dönemiyorlar...

Türkçe'mize özen gösterelim /tubidik

Geri