Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra ex 1200

Cvp: tetra ex 1200

Semiha hanım, Siz en garantisi süreci hızlandırın ve mobilyayı ayarlayın. Risk'e girmeye hiç gerek yok filtre işi tehlikelidir bir kaçırırsa evin içi su içinde kalır dikkatli olmak lazım.

Semiha benim filtreler bölümünde başta tetra ile ilgili kurulum konum vardı onu inceleyip kur istersen. İlk başlangıçta acemiliğin sıkıntılarına sebep yazmıştım.

Öyle bir güç kaynağı akvaryum yanına elektrik santrali kurmak gibi olur.

Bi de orda elektr prizleri vs var gerçekten riskli ben biraz daha bekleyeyim o zaman.
Cem evet senin konunu biliyorum kurulum yaparken ordan bakacağım aklımda yani..
Anlamadığım nokta şu : dış filtre ya akvaryumun altında yada yanında olmalı,yerdeki akvaryum için yanında kurulum olacak bu bahsedilen sıkıntılar neden doğuyor ?

Dış filtreler bir nevi fıskiye prensibi ile çalışır. Motor gücünü yukarı atıma göre ayarlama yaparlar. Bütün olay bu. Mesela el yapımı dış filtrelerdede bidonu akvaryum üstünde bir yere koyarız. Kafa motoru suyu çekerken bidon içine giren su yerçekimi etkisi ile alt kısmında akvaryuma dökülür bu debiyi destekler.

Kısaca su emiş ve su veriş kısımları belli bir dengede olmalı. Devirdaim rahat olmalı.

Geri