Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra Isıtıcı Kireç Sorunu

Ağustos

Bordo Bereli
İyi forumlar herkese.. Tetra ısıtıcımın dibe bakan kısmında beyaz ve turuncu karışımı bir katı madde oluyor kireç diye tahmin ediyorum ve sadece bıçak yardımıyla geçiyor sizce nedir ?

Cvp: Tetra Isıtıcı Kireç Sorunu

o alg'de olabilir. kahverengi kumun tozları da yapışıyor olabilir.

Kum yok Abi hiç jakuzide ama çözemedim birtürlü ne olduğunu fırçayla falan çıkmıyor bıçağın sırtıyla çıkıyor sadece

şu kahverengi taşlar var ya onları diyorum. ama alg daha yakın geliyor. orada birikme yapıp ısıyla birlikte kuruduysa sertleşebilir.

çözümü varmı peki ? ısıtıcım yazık olmasın

hiçbir şey olmaz. arada elinle üstünden geçersin gider. kazımana gerek yok. bazen yem ve dışkı parçaları da üstüne bulaşır onun lekesi de olabilir.

Abi işte elle geçmiyo oraya yapışmış kazımadan çıkmıyor sirkeli su iyi gelirmi acaba bekletsem biraz ?

çalışmasını engelleyecek bir durum yok. hiç uğraşma.

Bende de cama yapışan vantuslarda var beyaz beyaz birikiyor. Alg olabilir demişsiniz. Sağlık vs açıdan sıkıntı çıkarır mı?

Sanırım çıkarmaz çıkarsa söylerlerdi ama yinede su değişimlerinde dezenfektan kullanıyorum ben çok az miktarda

Vantuzlarda bendede ayni sey oluyor bende merak ediyordum bakalim ne diyecekler moderetorler

gördüğünüzde temizlik yapın bunlar suda uçuşan yem artığı, deri ve dışkı gibi şeyler. filtre sirkülasyon yaptıkça buralara kirleri yapıştırır. güneşin geliş açısı veya karanlık olma durumuna göre alg ve yosunda oluşabilir. bakteri üremesi için karanlık yere ihtiyaç duyar taş altları gibi. bunlar görüntü kirliliği yaratır. ama alg ve yosunların yayılma olasılığı vardır akvaryumu kirletir. su kalitesini bozar. sizi de uğraştırır.

Zararı yok ama su kalitesi için değişimlerde bölgesel temizlik iyi olur. Zararı yararlı bakterilerle beslenmesi. Ana oluşum besin artıklarıdır. Akvaryumda kalan organik atıklar artmasını sağlar. Tümüyle ışıksı bölgede kalan akvaryumlarda daha çok oluşma ihtimali var. Doğrudan ışık alanlarda zaten yosun oluşumu hat safhaya çıkacaktır. Akvaryum yeri ve besin artıkları konusunda dikkat etmek gerekir. Bölgeyi süngerle fırçaladıktan sonra su değişimi yapmak yoğun olmayan oluşumlarda çözüm olur. Hemen hemen tüm akvaryumlarda blgesel olarak oluşur.

Cem yazmış bile :)

Geri