Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ticaretin bu kadarı da olmaz!!!

Kendim ve diğer arkadaşlarım adına cevap vereyim çoğu insan için de durum hep aynı çünkü, bilinçsizlik. Şu an bildiklerimi 2 yıl önce biliyor olsaydım ben, kaplumbağa almazdım almayı düşünenlere de karşı çıkardım. Şimdi her ne kadar işin gerçek yüzünü biliyor olsam da eskiden ben de bilmeden aldım çoğu insan gibi. İşte zaten bu yüzden şimdi her yerde almayın diye yazıp yeni site bile açarak bu konu hakkında insanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bizim yaptığımız hatayı yapmasınlar diye. Bu da hatamızdan ders aldığımızı gösteriyor zaten. Ve artık madem bir hata edip aldık elimizden gelen en iyi şartları sunalım diye bu kadar uğraşıyor çabalıyoruz.

bende cok sey ogrendim sonradan ogrendikce dahada buyulendim yeterince yerim olsaydi kesinlikle birtane daha alirdim. Zaten kendi evim olunca surungen odasi yapmayi planliyorum. Sizin gibi beslenmesine karsi degilim o kisinin yeri varsa ve diger gerekli seyler neden olmasin

Neden olmasın kısmını herkes anlattı sanırım tekrar 1 ve 2.sayfalara bakabilrsiniz:)
Tabii sizin düşünceniz bakabilrsnz su ana kadar hiç bir konuda siznle uzlaşmaya varamadk zaten:)

Herkesin fikrine saygı duyarım ben kendim ve benim gibi düşünenler adına sorduğunuz soruyu cevapladım sadece. Her insanın öğrenmeden kastı farklıdır tabi ki, saygı duyarız zaten olması gereken de bu. Neden olmasın'ın nedenini de zaten fazlasıyla belirttim Melis'in de dediği gibi, fakat katılmayabilirsiniz tabi ki.

RE: ticaretin bu kadarı da olmaz!!!

Ya bu benim kendi dusuncem yani neden olmasin dedigimde benim gibi dusunenler icin dedim. Benim icin beslenmesi sorun degil iyi besleniyorsa sorun yapmam ama kotu besleniyorsa tabi o kisiye derim soyle soyle beslemen gerekir. Hayvan beslemesini severim besleyebildigim hayvanlari beslerim tabi gidip petshoptan almam ureticisi cok veya bakamayanlar onlardan alirim beslemeye karar verirsemde. Bir odadan komple teraryum yapanlar var bu cok hosuma gidiyor benim icin bu sekilde beslenmesi sorun degil valla benimde imkanim olsa bende besleyebilsem.

Lütfen kaldığımız yerden tartışmasızca karınca ticareti ve kaplumbağa ticareti hakkında birbirimizi fikirlere saygı duyarak bilgilendirmeye devam edelim.Gereksiz mesajlar silinmiştir konuya devam edilebilmesi için.İyi forumlar.

ben artık şöyle düşüşünüyorum hayvanı petshop tan değilde bulursam beslemeyi ki bu daha doğru olur ve ona doğal ortamını hazırlayamayı bence daha iyi olur mesela karıncalar mutfakta dolaşırken ölebiliyor çünkü rahatsız edici olabiliyor ordan alıp hazırladığın doğal oratamında rahatça yaşamalarını sağlasan olabilir sizce doğru bir düşünce şeklimi? yorumlarınızı bekliyorum

Yine de onlar da öldürülmeden dışarı bırakılabilir, illa evde beslemek ya da öldürmek mecburiyetinde değiliz sonuçta. Ben şahsen her hayvanın doğasında yaşaması gerektiğini savunuyorum.

Valla yolda kinosternon baurii bulursam direk eve götürürüm, dogada falan birakmam benim için altin bulmusum gibi olur.

merhaba;bunlarla alakasızım ama pet shopta yem vermeme olayı! diye dirşey duydum .soyleyen arkadaşları ve orhan kuralı kınıyorum sadece kapluş gibi hayvanlrın akvaryumu kirlenmesin diye kapta yiyorlar vae siz gormuyorsunuz.on yargı da bulunmayın. çok yanlış .ve istanbulda en aşaĞA 60-63tane pet shop tanırım ve bilirim hiç biri vicdansız değil!

Arkadaş kimseye kasıtlı, birilerini kastederek dememiştir zaten öyle birşeyi, üstünüze alınmanızı anlayamadım bu yüzden. İşini düzgün yapanlar da var elbet ancak büyük çoğunluk düzgün yapmıyor bu da gerçek sadece İstanbul değil 81 ilden oluşuyor Türkiye, sadece İstanbulda'ki petshopları baz alarak konuşursanız bu da doğru olmaz. Bu yüzden gerilmenize gerek yok, arkadaş genel bir durumdan bahsetmiş, üzerinize alınmanız da gereksiz.

buradaki petshoplari ilk kez gördüm bu hafta. Istanbul maltepenin her köşesinde bir petshop var ya. Seç beğen gir gibi birşey. Ikisinde kaplumbağa gördüm dışarı koymuşlar ölüm fanusuna az birşey su birde içinde taş vardı ne alakaysa. Ben bir kızdım bu böyle olurmu dedim bunların yüzmesi gerek güneşlenecek alanı olması gerek hayvanlar yüzmeyi bırak yürüyemiyor bile taşlar üzerimize düşüp sıkışacaz diye. Oradaki görevli acaip tuhaf baktı. Ben buradan kesinlikle kaplumbağa almam ilk önce bakmayı öğrensinler dedim. Biraz daha yürüdük bu sefer akvaryum güzel dedim ama suyun seviyesi bir cm bile değil. Ben başladım bu seferde akvaryum olmuş suyun seviyesi az hayvanlar yüzemiyor bile ya suna bak sonra yüzmeyi hiç bilmiyorlar falan. Yine satıcı adam tuhaf tuhaf baktı :D kesinlikle almam bunuda dedim. Apartmanın karşısındada maymun satılıyor :S ne berbat bir yer ya bizim oradaki petshoplarda kedi köpek hamster gibi şeyler satılıyor buradakiler aşmış ya maymunu görünce şaşırdım. Doğadan topladıkları hayvanları satıyorlar galiba.

Geri