Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

timsah

ayto

Gümüş 4 Üye
Erzurumda petshop'ta tanesi 350 tl iki tane timsah satıyor aklımı karıştırmadı değil bitane alsammı acaba :))

Cvp: timsah

hiç bulaşma. canlı yem bulman ve vermen dert,sonrasında et ile besleyeceksin. büyürse hayvanat bahçesi olan bir şehre götürmende gerekecek. ona göre yer ayarlayacaksın.

adamlar hangi akla hizmet getirmiş o da ayrı konu. bu dadaş sinemasının önündeki pasajdaki mi dediğin yer.

yok cem orası değil yakut plaza diye bir iş merkezi var oradaki petshop'ta satılıyor. Zorluklarını bende tahmin ettiğimden almadım ama büyümese o boyda kalsa kesin alırdım ama metrelerce büyüyor besleme imkanı çok zor :)

Bende aylar önce İstanbul da bir pet shopta özel bir müşteri için getirilen görmüştüm. Alanın ciddi boyutta bir havuz yaptırması gerekir.

Erzurum ve havuz evet buradaki havuzlarda kışın buz pateni yapılıyor Emre :))

Zaten İstanbul da olsa havuz kışın kapalı olmalı. Ben bu sebeple detaya girmedim. Ülkemizde açık havuzda 12 ay timsah beslenemez. Zaten bu konudan da ötürü hayvanı alacak kişinin ne düşündüğünü anlamak güç.

evet kim ne diye alıcak bende anlamadım ama dediğim gibi o boyda kalsalar alınır çok şirin duruyorlardı lambanın altında ısınıyorladı tıpkı kaplumbağalar gibi :)

Timsahlarda avlarını bütün yutarak sindirdiği için taş yutarlar. Bunların bulunduğu yerde de ufak çakıllar uygun olur. Hayvan boyutuna göre değiştirilir.
Güneşlenme vs konularıda dediğin gibi kaplumbağalar tarzındadır Aytekin. Senin gördüklerin muhtemelen çok ufaktır ve o boyda iken sevimlidirler :) Benim gördüğüm yaklaşık 60-70 cm vardı.

Evet emre 20 25 cm anca varlardı en şirin halleri işte bikaç ay sonrası felaket :)

Bizim kaplumbağalar 10 cm den sonra ısırdımı acıtıyor hatta kanatabiliyor. Bunlar genç oldumu neler olur kim bilir :)

Aslında bu tip hayvan beslemenin hatta satmanın yasallığı konusunda da şüphelerim var. Bazı köpek türlerini beslemek yasaklı iken timsahın uluorta satılması ilginç. Belkide yasada boşluk var. Belkide yasak ama bilinmiyor.

timsah tarzında beslemek istiyorsanız gecko lar var :) bende tiksinti olmasa alabilrim gecko cok tatlı onlarda :):) hele desenlılerı ya da sakallı ejder mı ne oyle bısı vardı onlara bı bak ıstersen :):)

gecko falan buralarda bulmak çok zor internetten almakta pek sağlıklı olmaz galiba :)

Erzurum da ne işi var timsahın :) Gerek ebatlar olarak gerek bakım koşulları olarak bakılacak bir canlı değil.
Ama bu minyatür hallerine özenle büyümeyen timsah yaparlarsa hiç şaşırmam. :breh:

Geri