Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tırnağı kırık... Aç...

Pet shoplarda bir sürü kamlumbağayı aynı akvaryuma koyuyorlar doğru düzgün yüzebilecekleri yer bile kalmıyor :(

Petshopların gerçek yüzünü görmek istiyorsanız www.kaplumbagalarolmesin.net
Sukaplumbagasi.com ailesi ortak projesidir.

Kendimi çok kötü hissettim şimdi..Ben onlara çok güzel bakıcam inşallah :(

Biz teşekkür ederiz forumu detaylı bir şekilde gezerseniz onlar için en uygun ortamı sağlayabilirsiniz. Yine de sorularınız olursa yardımcı oluruz tabi.

Evet forum üyelerin katkısıyla da çok güzel ve detaylı hazırlanmış. Kamlumbağalarına çok uygun paludaryum hazırlamış arkadaşlar. İnceledim ve malesef pet shoplarda alamadığım yararlı fikirleri burdan aldım.
İnşallah en yakın zamanda onlar için en rahat ve mutlu olacakları ortamı hazırlıcam bende.

öncelikle çok geçmiş olsun.umarım düzelir kapuşunuz.çocuklar sevmek istiyorsa siz elinizle kontrolü ele alarak sevdirin.çok küçüklerse sadece bakarak sevebileceklerini söyleyin.çok hassas olduklarını anlamışsınızdır herhalde.ben Gofretimi asla elletmem küçüklere.sadece 5yaşındaki bir çocuğa benim gözetimimde kabuğuna bir iki kere değmesine izin veriyorum o kadar.forumdaki bilgilerden yararlanıp bir an önce akvaryum kurarsanız eminim daha çabuk gelişecek ve neşeli olacaklardır.

Umarım.. teşekkürler :)

Çocuklardan biri 8 diğeri 11 yaşındaydı ve benim gözetimimde birkaç dakika sevmişlerdi. Bana ağır bir ders oldu bu, artık kimselere ellerine alıp sevmelerine izin vermicem kaplumbağalarımı.

rica ederim.gerçekten büyük bir akvaryum aldığınızda daha hızlı büyüdüklerini göreceksiniz.

anladığım kadarıyla siz ellerine vermişsiniz.sevsinler diye. ben bi elimde Gofreti tutup diğer elimlede onun elini tutuyorum.

Bende aynen sizin sevdiğiniz gibi seviyorum, çok sevimli ve hoşlarına gidiyormuş gibi görünüyorlar.
Evet sevmeleri için ellerine almalarına izin vermiştim.

Özellikle çocuklar için büyük risk içermekte salmonella, yani sadece kaplumbağalarınızın sağlığı için değil çocukların sağlığı için de ellemelerine müsade etmeyin derim.

Yok zaten tövbee hiç kimsenin eline almasına izin vermicem.

Ben de dikkat ediyorum artık.

ayrıcalıklı ufaklık söz dinlemediğinden ona izin veriyorum.yoksa onun dışında kimseye elletmiyorum.sonra gidip ellerimizi yıkıyoruz.

bu size iyi bir ders olmuş sanırım.kaba alıştırmadan akvaryuma alıştırsanız daha iyi olur.

Doğru düzgün yem yemeden karaya çıkıp kabuğuna çekilip devamlı gözleri kapalı halde durması içimi parçalıyor, evet iyi bir ders oldu bana.

İlk fırsatta akvaryum alıcam inşallah biricik kapluşlarıma :D

iştahının açılması için kan kurdu yedirin bence.

en iyisini yaparsınız onlar için :D

Kan kurdunu pet shoplarda mı bulabilirim?

Merak ettiğim bişey var.
Kaplumbağaların plastik kaplarda bakılmasının yanlış olması içine fazla su doldurulamaması ve onların rahatça yüzemeyişlerinden mi?

RE: Tırnağı kırık... Aç...

Akvaryum baligi satilan yerlerde olur dondurulmus kan kurdu minikler ve buyukler bayiliyor. O kaplar acik kucuk ve su seviyesi az oldugu icin ve isiticisiz oldugu icin sagliksiz.

Yüzememesi bir yana, kapların en büyük tehlikesi akciğer enfeksiyonu ve mantar... Isıtıcı olmayınca üşütüyor ve akc. enf. kurtulma şansı çok az. Filtrasyon olmadığı için mantar olabiliyor. Ayrıca büyümeme sorunu ve rahat olmama sorunu da var

Geri