Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tırnak hakkında

Kral

Altın 5 Üye
yavrularımdan birinin tırnağının ucu dün kızarık ve biraz dönüktü bugün baktım o tırnağı çıkmış acaba birşey olur mu?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

akvaryumda tırnağını takıp kırabileceği herhangi bir kaya ve ya taş varsa onu çıkarmalısınız.. eğer büyük kaplumbağalarla beraberse yavru o yüzden de çıkmış olabilir tırnak.. muhtemelen yerine yenisi gelecektir zamanla.. ama akvaryumda kaplumbağalara zarar verebilecek herhangi bir şey varsa onu çıkarmalısınız aynı durumun tekrarlanmaması için.. ve de imkanınız varsa bir veterinere götürürseniz çok iyi olacaktır..

çok iyi durumda ve de akvaryumumda kaya da yok kum taş falan da sadece tabanda deniz süsleri var yani veterinere götürecek birşey varmı çok da hareketli hem

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

imkanınız varsa yine de götürmeniz iyi olacaktır.. akvaryumda taş kaya fln olmadan tırnağının çıkması biraz zor kullandığınız süslere dikkat etmelisiniz tehlike oluşturabilecek şeyler varsa kaldırmanız daha iyi olur

peki.. ben açık yaradan mikrop kapma ihtimali bulunduğu için demiştim veteriner belki bir ilaç fln önerebilir diye.. mikrop kapmamasına dikkat edin en azından.. çok fazla akvaryumun dışına çıkarmayın suyunun temiz olmasına özen gösterin.. umarım bir sorun olmaz.. geçmiş olsun

Geri