Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tombişim...

Baybars

Bronz 3 Üye
Geçen cuma günü 4 günlüğüne memlekete gitme durumum oldu. Akvaryum temizliğini yapıp günlük yemlerini ayarlayarak komşuya emanet ettik Tombişi. Geldiğimde ise akvaryum oldukça pislenmişti ve Tombiş sesimi duyar duymaz saklanmaya çalışıyordu (Önceden sesime geliyordu). Daha sonra yemek vermeye çalıştım bir kaç lokma yedi yine saklandı. O zaman üzüldüm gerçekten. Daha sonra akvaryumu komple temizledim. Biraz ilgi gösterdim ve yine yem verdim hapur hupur yemlerini yedi. Keyfi yerine gelmişti. Bu 4 günlük ayrılık bile belliki Tombişe yaramamıştı. Bundan sonra bir aksilik olmaz ise kesinlikle 2 günlük ayrılık harici yanımda götürmeyi düşünüyorum. Bizden bekledikleri bakım ve sevgi bunu anladım. İyiki varlar. Bu arada Tosbiş adındaki firar eden kapluşumuzdan hala haber yok. Büyük ihtimalle sanırım balkondan firar etti diye düşünüyorum. Her tarafa baktım el feneri ile. Ve her odaya tabak içinde su koydum ama nafile. Kendinize ve Kapluşlarınıza iyi bakınız. ALLAH'a emanet olun.

benim tombislerde da dun geldi cok sirinler ama benden cok korkuyolar :D bide yem yemediler bi sorun olmaz dimi... bide tirnaklari parmagima surtüyo kesmez dimi yani buyuyunce hemen cevp yazarsaniz iyi olur :p

Cvp: RE: Tombişim...

Sağlıklı bir kaplumbağa bir kaç ay açlığa dayanabilir. Ancak siz 15 günden fazla yalnız bırakmayın bir yerlere giderken.

tosbik57' Alıntı:
benim tombislerde da dun geldi cok sirinler ama benden cok korkuyolar :D bide yem yemediler bi sorun olmaz dimi... bide tirnaklari parmagima surtüyo kesmez dimi yani buyuyunce hemen cevp yazarsaniz iyi olur :p

Ortama alışınca ye yemeye de başlayacaklardır. Tırnaklardan zarar gelmez ancak büyünce ısırıkları fena oluyor :)

saol arkadasim :D sizin gibi uyeler cok iyiy yazdiktan 5 dakka sonra cevap geliyo :D saolun

Cvp: Tombişim...

Belki fazla ilgi gösterildiyse yer değişikliği ile beraber ürkmüştür Tombiş. Hemen eski haline kavuşmasına sevindim. Firar eden için üzüldüm :( Balkondan kaçtıysa zaten kedi yada karga bırakmaz.

kötu olmus kacmasi buyuk ihtimal kedi...... uzuldum :D

pardon yanlislikla gulücuk yaptim :(

Geri