Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbağaların yanına çöpçü balığı

Cvp: Tosbağaların yanına çöpçü balığı

ben hala bunların kaplumbagaları yiyeceklerine inanmıyorum ya=)

balık için de kapluş için de kötü bir sonuçla bitebilir bu durum.kapluş balığı yer ve allah korusun da boğazında o balığın kılçıkları takılıp onun da ölümle karşı karşıya kalması söz konusu.. bunu o kadar üstüne basa basa söyledik.. hala inanmıyorsanız ne diyelim? :(

Genel olarak konusmadım yanlıs anlasıldı.Saldırganlıgın aksine alıstı bunlar birbirlerine .Balık kaplumbaganın bağasını temizliyor artık o derece=)

:) siz bilirsiniz artık ne diyelim..umarım bir gün kapluş balığı yedi yorumunu okumam :(

Bahsedilen sorunlar sanırım bebek kapluşlar açısından bir tehdit oluşturmaz diye tahmin ediyorum. Yavru kapluşların balığı yakalayabileceğini hiç sanmıyorum. Yavrularla birlikte yaşamasında sizce bi' tehdit var mıdır arkadaşlar?

Dün başka bir konuya yazdığım yorumu aynen kopyalıyorum.

Çöpçü balıkları ne kadar dayanlıklı olduğu düşünülsede bir discus bir melek gibi nadide bir balıktır.
Ayrıca çöpçü balıklarının hızlı olduğu doğru değildir. Çöpçü balıkları geceleri uzun süre hiç hareket etmeden saatlerce kalırlar. Özelliklede büyükleri sadece yemek yemek için hareket eder bir süre sonra.

Yani bebek kaplumbağa falan farketmez. Zavallı çöpçüye eninde sonunda saldırıcaklardır. Ayrıca çöpçülerin kılçıkları keskin olduğu için kaplumbağada zarar görücektir.

Ayrıca o kaplumbağalar elbet büyüyecek.

Geri