Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbiğime bısıler oldu

tos.bik

Yeni Üye
Kaplumbagamın kabuk rengı cok degıstı,nerde yanlıs yapıyo olabılırım.Durgunlastıda.onu bı kac günde bır ılık suyun altında kabugunu yıkıyarak mantar va varsa gitsin dıye ugrasıyorum nazıkce,onu boyle gorunce uzuluyorum

20241010_205330.jpg

kireç plaka altına işlemiş zamanla atar. Isıtma lambası var mı? Uygun akvaryumu kurdunuz mu? Hayvanın iştahı nasıl?

Fırçalamaya ve yıkamaya gerek yok. Hayvanı üşütürsünüz.

Yiyecek ve vitamin ne veriyorsunuz?

Biraz daha büyüdüğünde plakalar açılıp atacak. Hayvan daha ufak.

Akvaryumda salınım yapacak birşey var mı?

Açıkçası ben bu kaplumbagayı yeni aldım o da şöyle oldu iyi bakılmıyordu ihmal ediliyordu olduğu yerde.o özgürce yüzüp dolaşmak istiyor dışarı çıkmak istiyordu üzüldüm:(( bende onu kendi ünide biyoloji hocalarıma sorarım eger olumlu bakarlarsa hapitata salarım diye dusunmustum bundan onu almıştım. Simdi ne yapacağımı bilmiyorum. Seviyorum onu,ton balığı vs veriyorum yesindiye sürekli suyunu degıstırıp yıkıyorum, onu gezdiriyor bazen.ama ne yapacağımı bılmyorum.

Açıkçası ben bu kaplumbagayı yeni aldım o da şöyle oldu iyi bakılmıyordu ihmal ediliyordu olduğu yerde.o özgürce yüzüp dolaşmak istiyor dışarı çıkmak istiyordu üzüldüm:(( bende onu kendi ünide biyoloji hocalarıma sorarım eger olumlu bakarlarsa hapitata salarım diye dusunmustum bundan onu almıştım. Simdi ne yapacağımı bilmiyorum. Seviyorum onu,ton balığı vs veriyorum yesindiye sürekli suyunu degıstırıp yıkıyorum, onu gezdiriyor bazen.ama ne yapacağımı bılmyorum.
Hayvanın suyunu çok değiştirip yıkamayın. Doğal ortamında hayatta kalması zor kışı atlatamaz ölür. Bakabilecek birisine sahiplendirin yada uygun akvaryumu kurun.

6 cm sonrası bitki sebzeye eğilim başlar.

Stick olarak tropical axolotl yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın.

Gammarusta sera, tetra, tropical ve dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Sabah stick yemi akşam gammarusu verin.

Bunlarla yeme alıştırın. Sonra tropical biorept W yemi alın bu mineral yemdir.

Yağlı, tuzlu, tatlı, acı, baharatlı, işlenmiş et, süt ürünleri ve roka tere gibi kokulu bitkileri vermiyoruz.

Haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz.

Geri