Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbişimin Kafası Mor

seyhun98

Yeni Üye
Arkadaşlar Benim kaplumbağamın kafasının ustunde bır morluk var ve suyun yuzune cıkmıs.Hareketsiz fakat gözleri açık bana yardımcı olucak bırısı var mı ?:(

hareketsiz derken eline aldığında kafası kolları sarkıyor mu dışarı? Yani nasıl söylesem yaşıyor mu şu anda. Morluk ne boyutta şişlik de var mı? bir yere sıkıştırmış olabilir. Kaplumbağan büyük mü küçük mü? veteriner imkanın varsa tabii götürmen en iyisi.

tubidik'in de dediği gibi yaşam belirtisi varmı ? Ayaklarını vs.. elleyın tepki veriyormu ?

hayır.Hareket etmiyor fakat gözleri açık bugun veterinere götürmeyi düşünüyorum..Kaplumbağam küçük bir cins 5-6 cm boyunda morluk hafif ama şişlik var kafasının üstünden kabuğa kadar ... Yardımcı olursanız teşekkür ederim..

Yaşam belirtisi yoksa ölmüştür... :(
Kafasının üstündeki morluk büyük ihtimalle biryere sıkışınca olmuştur.
Dediğim gibi hareket etmiyorsa yani yaşam belirtisi yoksa ölmüştür :(

furkan54ozan' Alıntı:
Yaşam belirtisi yoksa ölmüştür... :(
Kafasının üstündeki morluk büyük ihtimalle biryere sıkışınca olmuştur.
Dediğim gibi hareket etmiyorsa yani yaşam belirtisi yoksa ölmüştür :(

Peki neden gözü açık ?

Emin olamıyorsan veterinere götürmelisin yanlış birşey yapmamak için :( geçmiş olsun.

Teşekkürler :/ yarın götürücem ama bence de ölmüş dedi annem ümitsizim :/

allah sabır versin geçmiş olsun yapacak birşey yok bence de kafasını sıkıştırmıştır uff içim acıdı valaha yaa :(

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Evinizde veya komşunuzda mutlaka bir steteskop vardır.Kaplubağanızın Karnına dayayarak kalp atışlarını duymayı denermisiniz? İşiniz bittiğinde steteskopu sterilize etmeyi unutmayın.Sarmonella riski var!

Geri