Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tosbişimin yeni evi

hayat

Bronz 4 Üye
[attachment=183]tosbişime yeni bir akvaryum yaptım.eksiklerini söylerseniz sevinirim.hepinize çok teşekkür ederim.

Tosbişinize yeni yerinde mutluluklar dilerim. Kuruma alanı çok dik gibi geldi bana tırmanıp çıkabiliyormu? Çıktığında rahat rahat gerine gerine kuruyor mu?

Evet kuru alan banada çok dik geldi ve o renkli çakıl taşlarını çıkartın bence diğer kumunuz güzel o taşları süs olsun diye koydunuz galiba ama kaplumbağanız zamanla onları yutmaya çalışabilir.

kuru alana rahat çıkabiliyor ve rahat kuruyabiliyor üstünde.Renkli taşlarıda çıkarıcam.Çok teşekkür ederim.Daha önce malesef ölüm fanuslarındaydı sitelerde okuyunca ona aceleyle bunu yapabildim.Eksiklerinide yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyorum.

Isıtıcı biraz daha aşağıda olursa daha iyi olur.Hem daha verimli çalışır hem de patlama riski olmaz.Hatta isterseniz tabana da monte edebilirsiniz.Dibe hiçbir şey koymanıza gerek yok , taban malzemeleri kirlikten başka bir şey yapmıyor.Hatta ben de kullanmıyorum.Ayrıca filtreye o boruyu takmanıza gerek yok , o balıklara oksijen sağlamak için kullanılır.Bizim bıdıklar da akciğer solunumu yaptığına göre , gerek yok boşu boşuna yer kaplamasın.Güzel , şirin bir paludaryum olmuş.İyi ki hemen ona ideal bir yuva oluşturmaya çalışmışsınız bakın fotoğrafta ne mutlu görünüyor.:)))

Teşekkür ederim.Isıtıcı tamamen suya girmiyor o yüzden öyle taktım.Evet taşların temizligi zor oluyor onları çıkaracagım.Şimdi çok daha mutlu:)

güzel görünüyor : ) herkes gibi kuru alanın biraz dik oldugu kanısındayım sadece:) kaplumbaganıza mutluluklar dilerim ; )

Teşekkür ederim.Ona cd kabından yeni bir kuru alan yaptım:)

teşekkür ederim.. kuru alanında sıkıntı yaşıyoruz biraz yani dayanıklı olmuyor yeni bişey düşünüyorum inş yapabilirim..

evet mutlu son:)artık tosbişimin sevdigi bi kuru alanı var..ikimizde mutluyuz:)

Yeni düzenlemenizi ve resimlerini bekliyoruz.

Tosbişinizin ve sizin mutluluğunuzun artarak devam etmesi dileğimle...

teşekkür ederim ekledim ama ilk msjı degiştirerek..buraya ekliyemedimde:)

CEVAPLA ve YENI KONU olarak hemen aşağıda yanyana duran iki büyük butondan cevaplaya tıklayarak yazarsanız resim ekleyebilir ve diğer düzenlemeleri yapabilirsiniz. Kullandığınz beyaz boş kutucuk hızlı mesaj yazma kutucuğudur. Ordan resim ekleyemezsiniz..

Kuru alan biraz yüksekte ve hemen altında kayalar var, kaplumbaga ordan atlayıp kayalara çarpmıyormu ? İç organlarına zarar verebilir, yüksekliği burdan kestiremiyorum ama tehlikeli gibi görünüyor.

teşekkür ederim...su seviyesiyle kuru alan arasında çok az bir fark var taşlarda baya aşagıda...bir kaç gündür inip çıkıyor bi sıkıntı yaşamadık ama biraz daha aşagıya alabilirim kuru alanını..

Geri