Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Trionyx sinensis tuberculatus

aragorn

Bordo Bereli
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Yaşam alanları: Çin, Tayvan, Kore, Manchuria, Kuzey Vietnam, Japonya, Singapur, Tayland, Batan adaları ve California.

Tanımlama: Genelde üst kabuk koyu yeşil zeytin renginde, alt kabuksa beyazdır. Erişkinler 30-35 cm boya ulaşabilir. Başları siyahtır, bazılarında belirgin sarı çizgiler de bulunur kafada. Burunları nerdeyse hortum gibi uzun yapıdadır. Kum veya mağara gibi yerlerde saklanırlar ancak balık olduğunda çok iyi bir yüzücü olurlar. Ilık sularda yaşarlar ve kuru bir kütükte ya da kayada güneşlenerek zaman geçirmeyi severler. Göller, nehirler, yaşam alanlarıdır. Yumurtalarını haziranda bırakırlar ve her yumurtlayışda 17-28 yumurta bırakırlar. Yavrular 6 yaşında ergenliğe ulaşır.

mailto:/images/jia_yu3.jpg

*

Bir kaç yabancı sitedeki bilgilerden çevirmeye çalıştım umarım yararı olur. Yavaş yavaş tüm su kaplumbağası türleri hakkında konular oluşturmayı düşünüyorum, sadece kırmızı yanaklar üzerine yoğunlaşmamak adına zaten bayağ bir tür de var sitede. En fazla bilinene onlar özellikle ülkemizde, ancak diğer türler hakkında da en azından temel bilgiler bulunursa güzel olur.
 
Ne olurse olsun Trachemys scripta elegans'ları tercih ederim bu türe... :)
 
Geri
Üst