Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tropical Reptiles Carnivore

easyinthehood

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar Tropical Reptiles Cornivore'un içeriğindeki un kurdu ve cırcır böcekleri azınlıkta değil mi? Daha çok sticklerden oluşmakta yem. Peki bu tarz olan ancak içerisinde sadece cırcır böceği, un kurdu, gammarus, balık ve yengeç gibi şeyler barındıran bir yem var mıdır? Her şey karışık olacak içinde, stick olmayacak. Sera Raffy Royal var ancak o da küçük, içinde küçük balıklardan ve gamarruslardan başka bir şey yok.

Kısacası Tropical Reptiles Cornivore benzeri tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Balıklar için kan kurdu var ama onlar ufak. Canlı iri satılanı var ama onlarda ne derece temizdir bilmiyorum bir de mecburi az oranda almak gerekiyor. Gecko, kertenkele türlerini beslemede kullanılıyor.

Tropical dried fish var. İçinde sadece küçük balıklar var. Bir ara yoktu yine piyasaya düşmüş. Bu diğer kurutulmuş yemlere göre biraz daha ucuz.

Dondurulmuş karides alınabilir. Öğünlük miktar 10 dakika kaynatılır. Kalan erimeden buzluğa konur. Tazesi ucuz ama kabuğunun temizlenmesi biraz uğraştırıyor. Bu temizlendikten sonra yıkanmalı. Eli kokutuyor eldiven kullanılmalı. Buzluğa atılacaksa öğün öğün ayrı konmalı birbirine yapışıyor. Dondurulmuş ürünleri şokladıkları için onlar ayrık durabiliyor.

Kerevit almayın yeriyle ziyan doğru dürüst et bile çıkmıyor.

Mavi bodrum yengecini düşünmüştüm ama bacaklar kıskaçlar derken temizlemek ağır geldi bir de ölü olursa zehirlenme muhabbeti vardı. Pişirirken canlı olmalı hikayesine vazgeçtim.