Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tükürükümsü madde

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kapluşlarımın akvaryumunun kenarlarında köpükümsü baloncuklar oluşmuş tükürük gibi baktım birazdayapış yapış birşey kaplumbağaların tükrük bezesi yok burunlarına ağızlarına baktım sümüksü salgıda yok akvaryumuda 3 gün önce temizledim bazen ağızlarından baloncık çıkarıyolar hemen patlatıyolar. Sizce bu nedir?

mailto:/fe47f8.jpg

işte bu.

Bazen benim filtre de bu şekilde köpürtüyordu. Kapluşlarla alakalı birşey olduğunu düşünmüyorum ama nedeni ne onu da bilmiyorum :)

Zararlı olduğunu sanmıyorum ama bilemem.tubidik; senin filtrenden çıkan köpükler kapluşuna zarar veriyormu?Aynısı mı fotodakiyle?

Zararlı bir şey olduğunu düşünmüyorum.Benim akvaryumda da bazen oluyor.Büyük ihtimalle filtreden kaynaklanan bir durum.

Evet vamp_betl hemen hemen aynı diyebilirim. Bir zararı olmamıştı. Zaten sürekli olan birşey de değildi.

Kesinlikle filtrede sorun var. Değiştirmeni veya filtreni iyice bir temizlemeni ve iç malzemelerini yenilemelisiniz.

bu genellikle bende filtre doldugu zamanlarda oluyor
zaten dolduğu zaman hava hortumu takılı olmamasına rağmen arasıra kabarcıklar yapıyor

Filtre tıkanmıştır yerdeki kirleri havalandırmıştım hepsi filtreye takıldılar.

Su köpürmüş gibi ama zararlı olduğunu düşünmüyorum.

kapluşuma bakarken ağzından baloncuk çıkartıp patlattı bu neden?

Geri