Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Türk Malı Silis Kum

Sarp

Bronz 4 Üye
Dün itibari ile satın aldığım silis kumun üzerinden %100 yerli üretim ibaresi yer alıyordu.

Görür görmez sevindim ve aklıma Atatürk'ün İstanbul Milli Sanayi Birliği'nin açtığı ''Yerli Mallar

Sergisi''nde sarf ettiği şu sözler geldi; ''Türkler, Türk Malı alınız, Türk Malı kullanınız; Türk parası

Türk toprağında kalsın!''

Bu da ürünün capsi; mailto:/2013-09-27-602.jpg

Teşekkürler Sarp. Kullanılacak ürün önerilerinde tabiki marka önerilerinde bulunuyoruz. Eh aynı yada daha kaliteli ürün olduktan sonrada yerli ürün almak daha iyidir.

Cvp: Türk Malı Silis Kum

Genel olarak silis kumun fiyatı ne kadar?

Matt' Alıntı:
Genel olarak silis kumun fiyatı ne kadar?

Ben yukarıda fotoğrafı olan kumu kilosu 2 Türk Lirasından aldım. Genel olarak fiyatlar bu civarlarda.

1,5-2 tl arası bir fiyatları var. normal aldığımız. yani uygun olan 0.7 mm altında ince kum şeklinde olanların kilosu 3 tl'ye kadar çıkar. (bu ince kum italyadan geliyordu) sarp senin aldığın sanırım bu ince tip olandan. ki bu fiyata gayet uygun. ince kumun bir sakıncası var tam kaynaşım yaptığı (birbirine geçtiği) için hayvan kazınırken zorlanabilir. göze, buruna kaçabilir. bunun harici bir zararı yok. sadece hayvana bir parça sıkıntı verir. bir de dip çekimi yaparsan diğer taneliye göre biraz daha fazla kum gidiyor.

Ben iri çakıllar almıştım ve daha fazla para vermiştim. Bu kumlar her petshopta bulunur mu en kısa zamanda alacam da.

hepsinde yok. olmadığı gibi mermer tozu gibi bir kumu silis diye okutmaya çalışıyorlar.sarıya çalan krem renginde olanlar silis kumdur.

Bu uretici firmanin sitesi ve linkteki de olmasi gereken silis kum 0.7 mm. Bu siteden hangi petshoplar da satildiginin da bilgisi var
http://www.vitasand.com/tr/urun/detail/2/70.html

Keşke %100 Türk malı olan bu ürünün adı Quik olmasaydı.

Geri